Dream Alone

Producent: WarSaw Games

Wydawca: Brak

Premiera: 28.06.2018

Gatunek: akcja platformowa

Wersja językowa: PL KINOWA

Dream Alone jest dwuwymiarową platformówką z elementami horroru autorstwa polskiego studia niezależnego WarSaw Games, która została wydana przez Fat Dog Games.

Mieszkańcy wioski zapadają w śpiączkę z powodu tajemniczej choroby. Kiedy członkowie twojej rodziny także padają ofiarą tego wirusa, ruszasz na poszukiwania mitycznej Pani Śmierci, która może przywrócić dawny porządek i sprawić, że ludzie przestaną zmagać się ze wspomnianym zagrożeniem.

Rozgrywka w Dream Alone stanowi połączenie eksploracji wirtualnego świata oraz zmagania się z licznymi zagrożeniami. Bohater musi stawić czoła różnorodnym wrogom, a także robić wszystko, by nie dać się zwabić w śmiercionośne pułapki.

Gra na tle innych przedstawicieli gatunku wyróżnia się możliwością przenoszenia się do alternatywnej rzeczywistości poprzez wykorzystanie umiejętności głównego bohatera. Pozwala to na tworzenie klonów protagonisty i docieraniu w niedostępnej wcześniej miejsca, w efekcie czego możliwe jest rozwiązywanie licznych zagadek środowiskowych.

Dream Alone oferuje możliwość zwiedzenia wielu różnorodnych lokacji, w tym lasów, bagien, jaskini czy pobliskich fabryk charakteryzujących się mroczną atmosferą. Autorzy ewidentnie inspirowali się nie tylko horrorami, ale także mrocznymi baśniami.

system operacyjny Windows 7, Windows 8 lub Windows 10, procesor 2 GHz (zalecany Dual Core), 2 GB RAM, karta graficzna ATI Radeon HD 2400 lub NVIDIA GeForce 7600, DirectX 9.0c, 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym