GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Donut County

Donut County

Producent: Ben Esposito

Wydawca: Brak

Premiera: 28.08.2018

Gatunek: przygodowa

Wersja językowa: PL KINOWA, PL

Donut County to nieskomplikowana gra przygodowa, która została wydana na PC, konsole PlayStation 4 oraz urządzenia przenośne. Za jej opracowanie odpowiada niezależny twórca, Ben Esposito, mający na koncie What Remains of Edith Finch oraz The Unfinished Swan.

Czarna dziura wciąga wszystko, w tym domy i przyjaciół głównego bohatera, czyli szopa BK, a jego koleżanki i koledzy trafiają 999 stóp pod ziemię. Kiedy on sam, w wyniku nieszczęśliwego wypadku, dołącza do ekipy, musi się przed nią mocno tłumaczyć. Kampania fabularna Donut County oferuje potężną dawkę humoru obecnego w mówionych dialogach oraz podczas czytania wiadomości, jakie wymieniają między sobą postacie za pomocą internetowego komunikatora.

Donut County to gra, w której naprzemiennie obserwujemy rozmowy wspomnianych postaci, jak również próbujemy wrzucić do dziury rozmaite obiekty otoczenia. Na początku te mniejsze, ale z czasem dziura się robi coraz większa, dzięki czemu zmieszczą się w niej między innymi domy czy przyczepy kempingowe.

Co ciekawe, przedmioty, które wpadną do dziury, możemy niekiedy ze sobą łączyć. Nieskomplikowany system craftingu obecny w Donut County pozwala chociażby na ugotowanie zupy czy też zorganizowanie pokazu sztucznych ogni.

system operacyjny Windows 7, procesor Intel Core 2 Duo E8400, 2 GB RAM, karta graficzna Radeon HD 3870, DirectX 9.0c, 500 MB wolnego miejsca na dysku twardym