Divinity: Original Sin

Producent: Larian Studios Wydawca: CD Projekt/CDP.pl Premiera: 2014 Gatunek: RPG Wersja językowa: B/D Wydania tej gry: Divinity: Grzech Pierworodny (edycja premierowa), Divinity: Grzech Pierworodny - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Divinity: Grzech Pierworodny - Edycja Kolekcjonerska (edycja premierowa)

Divinity: Grzech Pierworodny to klasyczna gra RPG studia Larian, będąca prequelem poprzednich odsłon cyklu. Akcja ponownie została osadzona w świecie fantasy, natomiast rozgrywkę obserwujemy z perspektywy rzutu izometrycznego.


Wydarzenia ukazane w Divinity: Grzech Pierworodny toczą się przed tymi, które przedstawiono w pierwszej części tej serii, czyli Divine Divinity. Kierujemy dwiema głównymi postaciami: wojownikiem, byłym skazańcem, oraz mistyczną bohaterką przywróconą do świata żywych. W duecie muszą oni stawić czoła Orkom z Tanoroth, którzy wyposażeni w potężną magię zaatakowali wolne rasy Rivellonu.


Divinity: Grzech Pierworodny oferuje turowy system walki, w trakcie której możemy łączyć czary i umiejętności na wiele sposobów, tym samym zwiększając swoje szanse w starciach z przeciwnikami. Gra zawiera także rozbudowany system dialogów oraz konieczność podejmowania decyzji mających wpływ na fabułę i, rzecz jasna, konsekwencje, które poznamy w dalszej części zabawy. Nie mogło w niej zabraknąć również opcji tworzenia zupełnie nowych przedmiotów z rzeczy dostępnych w ekwipunku.


Divinity: Grzech Pierworodny pozwala na rozgrywkę zarówno w kampanii, jak i wspólnie w innymi graczami w trybie współpracy. Żywotność tego tytułu z pewnością przedłuża obecność edytora za pomocą którego możemy przygotować własne scenariusze.

Divinity: Original Sin