GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Divinity: Original Sin 2

Divinity: Original Sin 2

Producent: Larian Studios

Wydawca: Brak

Premiera: 31.08.2018

Gatunek: RPG

Wersja językowa: PL KINOWA, EN

Divinity: Original Sin 2 to izometryczna gra RPG, która pierwotnie ukazała się na PC, a po czasie trafiła również na konsole Xbox One i PlayStation 4. Za stworzenie produkcji odpowiada Larian Studios, czyli autorzy Divinity: Original Sin.

W drugiej odsłonie cyklu Divinity: Original Sin ponownie trafiamy do krainy Rivellon. Historia przedstawiona w grze rozgrywa się tysiąc lat po wydarzeniach zaprezentowanych w pierwowzorze, ukazując losy bohatera wyposażonego w moc Źródła, czyli pewien rodzaj zakazanej magii. Mamy więc tutaj do czynienia z przeciwieństwem "jedynki", która pozwala na sterowanie Łowcami Źródła. Warto dodać, że ukazanie fabuły z odmiennej perspektywy wpłynęło również na sam przebieg zabawy oraz klimat produkcji.

Divinity: Original Sin 2 bazuje na tych samych założeniach co poprzedniczka, a więc otrzymujemy komputerową grę fabularną, w której zwiedzamy lokacje, przeprowadzamy dialogi z napotkanymi postaciami, a także walczymy z przeciwnikami w systemie turowym. Podczas starć istotne znaczenie ma odpowiednie wykorzystywanie punktów akcji –; każdy bohater ma ograniczoną liczbę ruchów, dzięki którym może przesunąć się po mapie lub wykonać atak.

Nie oznacza to jednak, że Divinity: Original Sin 2 stanowi kalkę Divinity: Original Sin. "Dwójka" otrzymała bowiem znacznie bardziej rozbudowany kreator postaci (nie tworzymy dwóch bohaterów, ale jednego protagonistę), wiele usprawnień w zakresie poruszania się po wirtualnym świecie (możliwe jest np. wspinanie się na poszczególne obiekty otoczenia) i udoskonalony interfejs użytkownika.

Divinity: Original Sin 2 ukończymy w pojedynkę (u boku sojuszników kierowanych przez SI), ale oprócz tego będziemy mogli zabawić się w trybie kooperacji dla czterech osób. Gra pozwala także na rywalizację z innymi użytkownikami.

system operacyjny Windows 7 SP1 64-bit lub Windows 8.1 64-bit lub Windows 10 64-bit, procesor Intel Core i5 lub odpowiednik, 4 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 550 lub ATI Radeon HD 6XXX lub nowszy, DirectX 11, 35 GB wolnego miejsca na dysku twardym