GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Divinity: Original Sin 2

Divinity: Original Sin 2

Producent: Larian Studios

Wydawca: Brak

Premiera: 14.09.2017

Gatunek: RPG

Wersja językowa: EN, KINOWA, PL

Divinity: Original Sin 2 to komputerowa gra fabularna w rzucie izometrycznym stworzona przez Larian Studios, czyli twórców wielokrotnie nagradzanego i wysoko ocenionego cRPG-a pod tytułem Divinity: Original Sin.

Pod względem fabularnym Divinity: Original Sin 2 jest kontynuacją pierwowzoru. Akcja rozgrywa się w doskonale znanej krainie Rivellon aż tysiąc lat po wydarzeniach ukazanych w pierwszej odsłonie cyklu. Głównym bohaterem jest postać dysponująca możliwością korzystania z zakazanej magii znanej jako moc Źródła, co stanowi przeciwieństwo Łowców Źródła, którymi sterowaliśmy w Divinity: Original Sin. Przedstawienie nowej opowieści z zupełnie innej perspektywy wpłynęło zarówno na charakter poszczególnych członków drużyny, jak i klimat panujący w wirtualnym świecie, który jest znacznie bardziej mroczny niż w "jedynce".

Divinity: Original Sin 2 jest drużynowym cRPG, w którym eksplorujemy wirtualny świat, rozmawiamy z napotkanymi postaciami, zbieramy coraz lepsze elementy wyposażenia, rozwijamy statystyki i walczymy z przeciwnikami. Starcia – tak samo jak w Divinity: Original Sin – przeprowadzane są w turach, a podczas każdej z nich dany bohater może wykorzystać przydzieloną mu liczbę punktów akcji, by wykonać atak czy też przemieścić się po mapie.

Mechanika rozgrywki w Divinity: Original Sin 2 doczekała się licznych usprawnień w stosunku do pierwowzoru. Gracze mogą chociażby wspinać się na rozmaite obiekty otoczenia (np. wieże), pojawiło się znacznie więcej opcji w kreatorze postaci (tym razem na starcie tworzymy jednego bohatera, a nie dwóch), ale niezmiennie wybory podejmowane w toku rozgrywki mają ogromny wpływ na stosunek NPC względem naszej drużyny i realnie wpływają na przebieg dalszej części zabawy.

Poza opcją zabawy w pojedynkę, Divinity: Original Sin 2 umożliwia także rozgrywkę w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech graczy, a oprócz tego oddaje do dyspozycji tryb PvP i tryb rywalizacji.

system operacyjny Windows 7 SP1 64-bit lub Windows 8.1 64-bit lub Windows 10 64-bit, procesor Intel Core i5 lub odpowiednik, 4 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 550 lub ATI Radeon HD 6XXX lub nowszy, DirectX 11, 35 GB wolnego miejsca na dysku twardym