GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Dishonored 2

Dishonored 2

Producent: Arkane Studios

Wydawca: Cenega Poland

Premiera: 11.11.2016

Gatunek: akcja, fpp

Wersja językowa: angielska, w całości po polsku

PEGI: Od 18 lat

Zamów grę Dishonored 2 w przedsprzedaży, by otrzymać DLC Zestaw Cesarskiego Zabójcy.

Dishonored 2 to skradankowa gra akcji z perspektywy pierwszej osoby, osadzona w steampunkowym świecie. Jest to kontynuacja Dishonored wydanego w 2012 roku. Za produkcję odpowiada Arkane Studios, zaś wydawcą gry jest Bethesda.

Akcja Dishonored 2 toczy się 15 lat po pokonaniu Lorda Regenta i przejściu plagi szczurów do historii. Na tronie cesarzowej zasiadł uzurpator pochodzący z innego świata, co grozi naruszeniem równowagi na Wyspach. W grze opuszczamy Dunwall by udać się do Karnaki - niegdyś olśniewającego miasta położonego na wybrzeżu. Naszym celem jest odnalezienie sposobu przywrócenia władzy Emily Kaldwin - prawowitej spadkobierczyni tronu - i pomszczenie śmierci cesarzowej.

W Dishonored 2 wcielamy się w zabójcę obdarzonego nadnaturalnymi zdolnościami i posługującego się niezwykłymi rodzajami broni i gadżetami. Jako Emily Kaldwin, córka zamordowanej cesarzowej, lub Corvo Attano, możemy nikogo nie zabijać, eliminować wrogów po cichu, zachowując się jak cień, albo walczyć z nimi bezpośrednio, nie okazując litości. To, czy wybierzemy chaos, czy dotrzemy do celu wybierając bardziej finezyjne metody, zależy wyłącznie od nas. Wybory, jakich dokonamy, wpłyną nie tylko na zakończenie konkretnych misji, ale też na rozwój wydarzeń w grze.

W grze sterujemy na przemian Emily i Corvo. Oboje mają nieco inne umiejętności, co przekłada się na możliwości w grze i styl rozgrywki. Twórcy zadbali o to, by nie zabrakło zupełnie nowych umiejętności. Podczas wykonywania misji możemy eliminować przeciwników, zdobywać informacje, szukać przedmiotów potrzebych do wykonania zadania i wykorzystywać różne metody, by zyskać przewagę. Gra skupia się wyłącznie na trybie single-player.

system operacyjny Windows 7, Windows 8 lub Windows 10 (64-bit), procesor Intel Core i5-2400, AMD FX-8320 lub lepszy, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GTX 660 2 GB lub AMD Radeon HD 7970 3 GB, 60 GB wolnego miejsca na dysku twardym

NASZA RECENZJA