GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Dishonored 2

Dishonored 2

Producent: Arkane Studios

Wydawca: Cenega Poland

Premiera: 11.11.2016

Gatunek: akcja fpp

Wersja językowa: PL/EN

Zamów grę Dishonored 2 w przedsprzedaży, by otrzymać DLC Zestaw Cesarskiego Zabójcy.

Dishonored 2 to kontynuacja Dishonored, które ukazało się w 2012 roku. Jest to skradanka z perspektywy pierwszej osoby, której akcja toczy się w steampunkowym świecie. Twórcą gry jest Arkane Studios, zaś wydawcą - Bethesda.

Mija 15 lat od wydarzeń przedstawionych w Dishonored. Lord Regent nie żyje, plaga szczurów to już tylko przeszłość. Córka zamordowanej cesarzowej, Emily Kaldwin, musi walczyć o należny jej tron, na którym zasiadł tyran-uzurpator, i pomścić swą matkę. Bohaterka opuszcza Dunwall i udaje się do położonego na wybrzeżu miasta Karnaca, gdzie znajduje się klucz, dzięki któremu odzyska władzę. W realizacji zadania pomaga jej Corvo Attano.

W grze wcielamy się na przemian w Corvo i Emily. Oboje mają nadnaturalne zdolności oraz różne rodzaje broni i gadżetów, dzięki którym mogą przemykać obok wrogów, pozostawiając ich przy życiu, pozbywać się przeciwników po cichu w finezyjny sposób, albo po prostu z nimi walczyć w sposób bezpośredni, siejąc chaos i zniszczenie. Styl rozgrywki wpływa na zakończenie misji i na fabułę całej gry. Każdy z bohaterów posiada własne zestawy talentów oraz broni i gadżetów, toteż rozgrywka różni się, w zależności czy sterujemy Corvo, czy Emily.

W grze czekają na nas różnorodne zadania, polegające na eliminowaniu przeciwników, zdobywaniu informacji czy szukaniu niezbędnych przedmiotów. Choć gra pozwala wcielić się w dwóch bohaterów, nie oferuje trybu współpracy, lecz wyłącznie tryb przeznaczony dla jednego gracza.

system operacyjny Windows 7, Windows 8 lub Windows 10 (64-bit), procesor Intel Core i5-2400, AMD FX-8320 lub lepszy, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GTX 660 2 GB lub AMD Radeon HD 7970 3 GB, 60 GB wolnego miejsca na dysku twardym