Dig or Die

Producent: Gaddy Games

Wydawca: Brak

Premiera: 10.07.2018

Gatunek: akcja strzelanka

Wersja językowa: PL KINOWA

Dig or Die to dwuwymiarowa platformówka akcji z elementami survivalu i RPG, która została stworzona przez niezależne studio Gaddy Games wyłącznie na PC.

Gracz wciela się w pracownika firmy Craft & Co., która sprzedaje narzędzia do zautomatyzowanej produkcji, odwiedzając swoich klientów w całej galaktyce. Pewnego razu statek głównego bohatera rozbija się na obcej planecie, gdzie nasz protagonista będzie musiał nie tylko przetrwać, ale i znaleźć drogę ucieczki.

Dig or Die oddaje do dyspozycji wiele rozmaitych narzędzi, dzięki którym będziemy w stanie wydobywać surowce i tworzyć nowe obiekty otoczenia, rodzaje broni i przedmioty. Kiedy zapadnie zmrok, zrobimy wszystko, by odeprzeć ataki nadciągających wrogów, pojawiających się nierzadko w hurtowych ilościach.

Oprócz trybu singleplayer w Dig or Die udostępniono również tryb współpracy. Decydując się na zabawę można wybrać jeden z kilku wariantów rozgrywki, jak np. zabawa w losowo generowanym świecie z setkami latających wysp, gra bez eksploracji (budowanie i obrona) czy też zwiedzanie jaskini umiejscowionych pod oceanem.

system operacyjny Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 lub Windows 10, procesor Intel 2,4 GHz lub AMD FX-8350, 1 GB RAM, karta graficzna 256 MB VRAM z obsługą Shader Model 2.0, DirectX 9.0, 500 MB wolnego miejsca na dysku twardym