GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Deus Ex: Human Revolution - Directors Cut

Deus Ex: Human Revolution - Directors Cut

Producent: Eidos

Wydawca: Cenega Poland

Premiera: 25.10.2013

Gatunek: RPG, fpp, sci-fi

Wersja językowa: angielska, polskie napisy, w całości po polsku

PEGI: Od 18 lat

Deus Ex: Human Revolution - Directors Cut zawiera grę Deus Ex: Human Revolution, dwa dodatki (Brakujące Ogniwo i Misja Szczypce), komentarze twórców w trakcie zabawy i wideo przedstawiające kulisy powstawania tytułu. Oprócz tego dostępne są liczne usprawnienia i nowości w mechanice rozgrywki – wśród nich m.in. tryb Nowa Gra Plus, czyli możliwość ukończenia gry ponownie z zachowaniem odblokowanych zdolności bohatera.

Deus Ex: Human Revolution to gra akcji z elementami cRPG, która stanowi kolejną odsłonę popularnego cyklu Deus Ex zapoczątkowanego w 2000 roku. Najnowsza część powstała w studiu Eidos Montreal na zlecenie Square Enix.

Głównym bohaterem Deus Ex: Human Revolution jest Adam Jensen, były członek SWAT, obecnie szef ochrony Sarif Industries, które zajmuje się biotechnologią. Akcja toczy się w 2047 roku i rozpoczyna się w Detroit, w siedzibie wspomnianej korporacji, która zostaje zaatakowana przez nieznanych sprawców. Jedną z ofiar ataku jest nasz protagonista, który zapada w śpiączkę, a po przebudzeniu okazuje się, że uratowano go dzięki biowszczepom. Mężczyzna wyrusza w długą podróż, by odkryć, kto stoi za całą intrygą...

Deus Ex: Human Revolution pozwala dotrzeć do głównego celu misji jedną z wielu ścieżek. Tylko od wyboru gracza zależy, czy będzie likwidował kolejnych wrogów jak w tradycyjnej strzelance, czy też zajmie się cichą eliminacją napotkanych przeciwników uprzednio dezaktywując kamery ochrony poprzez włamywanie się do systemów komputerowych. Warto dodać, że autorzy przygotowali dla każdego stylu rozgrywki unikatowe zdolności i elementy wyposażenia.

system operacyjny Windows XP, Windows Vista, Windows 7 lub Windows 8, procesor dwurdzeniowy 2 GHz, 2 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce 8000 seria lub ATI Radeon HD 2000 seria lub lepsza, DirectX 9.0c, 17 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c