Detroit: Become Human

Producent: Quantic Dream Wydawca: Sony Computer Entertainment Premiera: 25.5.2018 Gatunek: przygodowa Wersja językowa: PL/EN Wydania tej gry: Detroit: Become Human (edycja premierowa)

Detroit: Become Human to kolejna gra przygodowa utalentowanego studia Quantic Dream, którym dowodzi znany projektant, David Cage. Podobnie, jak w przypadku innych tytułów wspomnianego producenta, tak i tutaj mamy do czynienia z tytułem, który można śmiało określić mianem interaktywnego filmu.Kluczowym elementem Detroit: Become Human jest bowiem scenariusz, a rozgrywka stanowi jedynie dodatek i nie wymaga żadnych umiejętności po stronie użytkownika. W grze przenosimy się do miasta Detroit, gdzie wcielamy się w androida imieniem Kara, czyli kobietę o bardzo rozbudowanej osobowości. W odróżnieniu od innych mieszkańców, którzy są jedynie robotami przypominającymi ludźmi, protagonistka jest zwykłym człowiekiem i poszukuje odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące sensu życia.


Detroit: Become Human charakteryzuje się bardzo realistyczną oprawą graficzną. Produkcja bazuje na zaawansowanej technologii, której opracowanie zajęło wiele lat.