Defenders of Ardania

Producent: Paradox Interactive Wydawca: Brak Premiera: 14.3.2012 Gatunek: strategia Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Defenders of Ardania - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Defenders of Ardania Collection - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Defenders of Ardania to strategia czasu rzeczywistego z podgatunku tower defense autorstwa wewnętrznego studia Paradox Interactive.


Gracz ma za zadanie bronić swojej bazy przed nadciągającymi falami kolejnych przeciwników poprzez rozmieszczanie wież obronnych w odpowiednich punktach. Co ciekawe, oprócz tego może on stanąć po drugiej stronie barykady i przeprowadzić atak na terytorium wroga, który musi za wszelką cenę powstrzymać jego jednostki. Akcja tej produkcji toczy się w Ardanii, świecie fantasy znanym z serii RTS-ów o nazwie Majesty.


W trakcie rozgrywki możemy skorzystać z usług przedstawicieli trzech zupełnie odmiennych, grywalnych ras – każda z nich posiada unikatowe zdolności i jednostki. Skoro mamy do czynienia z tytułem osadzonym w fantastycznej krainie, nie mogło w nim zabraknąć również magii, dlatego też wrogów będzie można likwidować za pomocą wielu rozmaitych zaklęć.


Defenders of Ardania posiada kampanię dla pojedynczego gracza, ale esencję zabawy stanowi multiplayer. W zabawie za pośrednictwem internetu lub sieci lokalnej może wziąć udział maksymalnie czterech użytkowników rywalizujących lub współpracujących ze sobą. Twórcy przygotowali trzy warianty rozgrywki, w których możemy atakować bazę wrogą lub bronić swojego terytorium.