Deep Down

Producent: Capcom Wydawca: Sony Computer Entertainment Premiera: 2013 Gatunek: akcja Wersja językowa: B/D Wydania tej gry: Deep Down (edycja premierowa)

Deep Down (tytuł roboczy) jest sieciową grą RPG, stworzoną przez firmę Capcom. Produkcja opiera się na silniku Panta Rhei, dzięki któremu „wszystko płynie”, stworzonym specjalnie z myślą o PlayStation 4.


Akcja Deep Down toczy się w Nowym Jorku, w 2094 roku, ale nie należy spodziewać się wyłącznie futurystycznych krajobrazów. Gracze wcielają się w ludzi posiadających wyjątkowe umiejętności – potrafią oni przenosić się w czasie, odczytując wspomnienia z obiektów i słyszą głosy z przeszłości. W ten sposób dowiadują się, jak naprawdę przebiegały różne wydarzenia. Lokacje zaprojektowano tak, by odzwierciedlały ludzkie emocje, które w grze odgrywają bardzo ważną rolę. Z tego właśnie względu Capcom nazywa Deep Down RPG-iem o odczytywaniu pamięci i o odczytywaniu emocji.


Deep Down jest grą wykorzystującą zalety rozgrywki online, toteż wymaga nieustannego połączenia z siecią. Gracze mogą razem zwiedzać podziemia i dzielić się ze sobą informacjami, ale równie dobrze mogą sami eksplorować przeszłość, jeśli preferują samotne zwiedzanie lokacji. W każdej chwili można także przełączyć się między trybem single-player a multiplayer.


Ważną cechą podziemi jest to, iż są one generowane proceduralnie, zatem nigdy nie zdarzy się sytuacja, by gracz wszedł dwa razy do identycznego lochu. Od strony artystycznej gra przypomina połączenie The Elder Scrolls i Dark Souls, a grafika jest niemal fotorealistyczna. Twórcy zadbali o najdrobniejsze szczegóły, takie jak niszczenie się zbroi i broni czy zabrudzenia.

Deep Down