Dead Rising 4

Producent: Capcom Wydawca: Brak Premiera: 14.3.2017 Gatunek: akcja Wersja językowa: PL/EN, PL KINOWA, B/D Wydania tej gry: Dead Rising 4 (edycja premierowa), Dead Rising 4 - Season Pass (edycja premierowa)

Dead Rising 4 to survival-horror stworzony przez Capcom Vancouver. Akcja toczy się rok po wydarzeniach z Dead Rising 3 i 16 lat po wydarzeniach z pierwszej części serii. Gracze trafiają do miasteczka Willamette w Colorado, gdzie podczas przygotowań do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia wybucha epidemia zombie. Głównym bohaterem jest Frank West, były fotoreporter - protagonista znany z pierwszej części serii, którego zadaniem jest znaleźć źródło zarazy.


Dead Rising 4 oferuje ogromny, otwarty świat, pełen żądnych krwi, obrzydliwych, przemienionych ludzi. Wśród przeciwników znalazły się nowe rodzaje nieumarlaków: Fresh, czyli człowiek przeobrażający się na oczach bohatera, szybszy i zwinniejszy niż typowy zombie, a także Evo, - sprytny niczym prawdziwy drapieżnik.


W starciu z hordami niebezpiecznych przeciwników Frank wykorzystuje rozmaite rodzaje pojazdów i zaimprowizowanej broni, którą można znaleźć w świecie gry lub samodzielnie stworzyć z przedmiotów codziennego użytku. Wśród najciekawszych i najśmieszniejszych gadżetów znajdziemy piły łańcuchowe przymocowane do wioseł, piłki z ładunkami wybuchowymi i wózek inwalidzki z karabinami maszynowymi. Najpotężniejsze moce zapewnia kombinezon EXO, pozwalający zmasakrować nawet największe grupy zombie za pomocą np. wyrwanych świateł ulicznych bądź innych elementów otoczenia.


W przeciwieństwie do poprzednich części Dead Rising, w grze nie ma licznika odmierzającego czas do końca zabawy. Gra oferuje tryb single-player oraz tryb kooperacji dla maksymalnie czterech graczy.

Dead Rising 4