Dead Island Riptide

Producent: Techland Wydawca: Techland Premiera: 26.4.2013 Gatunek: akcja Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Dead Island Riptide (edycja premierowa), Dead Island Riptide - Special Edition (edycja premierowa), Dead Island Riptide - Edycja Kolekcjonerska (edycja premierowa), Dead Island Riptide z zafoliowaną smyczą (edycja premierowa), Dead Island Zombie Paradise (edycja premierowa), Dead Island Riptide (Stalowa Seria), Dead Island Riptide - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Dead Island Riptide to druga odsłona serii gier akcji polskiej firmy Techland. Tym razem przenosimy się na wyspę Palanai, której mieszkańcy zostali zarażeni tajemniczym wirusem i przeobrazili się w zombie.


Rozgrywka w Dead Island Riptide, podobnie jak w pierwowzorze, została ukazana z perspektywy pierwszej osoby. Ponownie wcielamy się w jednego z kilku dostępnych bohaterów do wyboru i ruszamy do walki z nieumarłymi stworami. Autorzy oddali do naszej dyspozycji znacznie bardziej otwarte i zróżnicowane lokacje.


Dead Island Riptide zawiera szereg ulepszeń w stosunku do pierwszej części. Korzystanie z broni palnej sprawia mniej problemów, a w trakcie walki można spróbować uciec przed zombie, chowając się na przykład w kinie lub innym obiekcie (bez konieczności oglądania ekranu ładowania).


Dead Island Riptide oprócz kampanii fabularnej ma do zaoferowania także nowy wariant rozgrywki, w którym zadaniem współpracujących ze sobą graczy jest ufortyfikowanie danego miejsca i przetrwanie ataku zombie. Wśród przeciwników znajdziemy nieumarłe stwory preferujące walkę z zwarciu, ale nie zabraknie i takich wrogów, którzy będą próbowali atakować nas z odległości.


Autorzy Dead Island Riptide postawili tym razem na bardziej mroczne miejscówki, ale oprócz nich – tak, jak w oryginale – na ekranie zobaczymy malownicze krajobrazy. Spory wpływ na przebieg zabawy mają zmienne warunki atmosferyczne. Niekiedy w starciach oślepia nas słońce, a innym razem przeszkadza obfity deszcz i burza. Niektóre tereny w grze zostały zalane, co umożliwiło twórcom dodanie możliwości podróżowania za pomocą łodzi.

Dead Island Riptide

Przyszłość Dead Island to nie tylko Epidemic

Piotr Bajda
4

Dead Island to silna marka, co potwierdza rozgałęzianie jej na inne gatunki jak zapowiedziana dwa dni temu MOBA. Raczej nikt nie przypuszczał, że Deep Silver może ją porzucić, ale teraz mamy potwierdzenie ambitnych planów. Wiemy też, że kolejne zapowiedzi majaczą gdzieś na horyzoncie.

Wkrótce masa szczegółów na temat Dead Island: Riptide; gra Techlandu na jednej z okładek Game Informera

Patryk Purczyński
0

Nie jedną, a aż pięć okładek przygotowała redakcja Game Informera dla swojego nowego numeru. Na jednej z nich znajduje się Dead Island: Riptide - spodziewajcie się więc zalewu informacji o grze Techlandu.