DarkSpore

Producent: Maxis Wydawca: Electronic Arts Polska Premiera: 29.4.2011 Gatunek: akcja, RPG, sci-fi Wersja językowa: PL Wydania tej gry: Darkspore (edycja premierowa), Darkspore - Edycja Limitowana (edycja premierowa), DarkSpore - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

DarkSpore to z gatunku hack'n'slash w klimatach science-fiction, której akcja rozgrywa się w kosmosie. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio Maxis, mające na koncie serię The Sims.


Esencją zabawy jest walka z napotkanymi kosmitami, którzy pojawiają się na ekranie w ogromnych ilościach. Nasi przeciwnicy, zrzeszeni pod szyldem DarkSpore, chcą przejąć kontrolę nad całą galaktyką, a my – za wszelką cenę – staramy się pokrzyżować ich plany. Czynimy to eksplorując zróżnicowane lokacje, w których spotykamy kolejnych bohaterów dołączających do naszej drużyny.


DarkSpore oferuje możliwość zabawy w pojedynkę lub w kooperacji dla maksymalnie trzech osób. Dostępny jest ponadto wariant rozgrywki PvP, gdzie bierzemy udział w starciach z innymi graczami. Tryb współpracy to nie tylko wspólne pokonywanie wrogów, ale również opcja dzielenia się przedmiotami, w tym uzbrojeniem oraz zebranymi bonusami.


Produkcja zawiera również rozbudowany edytor, za pomocą którego możemy przygotowywać własne jednostki, a następnie sterować nimi w grze. Poszczególne postacie w DarkSpore charakteryzują się unikatowymi zdolnościami, które odblokowujemy wraz z postępami w rozgrywce.


DarkSpore