DarkSpore

Producent: Maxis

Wydawca: Electronic Arts Polska

Premiera: 29.04.2011

Gatunek: akcja, RPG, sci-fi

Wersja językowa: w całości po polsku

PEGI: Od 12 lat

DarkSpore to z gatunku hack''n''slash w klimatach science-fiction, której akcja rozgrywa się w kosmosie. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio Maxis, mające na koncie serię The Sims.

Esencją zabawy jest walka z napotkanymi kosmitami, którzy pojawiają się na ekranie w ogromnych ilościach. Nasi przeciwnicy, zrzeszeni pod szyldem DarkSpore, chcą przejąć kontrolę nad całą galaktyką, a my – za wszelką cenę – staramy się pokrzyżować ich plany. Czynimy to eksplorując zróżnicowane lokacje, w których spotykamy kolejnych bohaterów dołączających do naszej drużyny.

DarkSpore oferuje możliwość zabawy w pojedynkę lub w kooperacji dla maksymalnie trzech osób. Dostępny jest ponadto wariant rozgrywki PvP, gdzie bierzemy udział w starciach z innymi graczami. Tryb współpracy to nie tylko wspólne pokonywanie wrogów, ale również opcja dzielenia się przedmiotami, w tym uzbrojeniem oraz zebranymi bonusami.

Produkcja zawiera również rozbudowany edytor, za pomocą którego możemy przygotowywać własne jednostki, a następnie sterować nimi w grze. Poszczególne postacie w DarkSpore charakteryzują się unikatowymi zdolnościami, które odblokowujemy wraz z postępami w rozgrywce.

NASZA RECENZJA

Adam Berlik

Po zorganizowanych niedawno betatestach wielu graczy spisało Darkspore na straty. Czy faktycznie jest to gra, którą nie warto się zainteresować? Czy też może umili ona czas w oczekiwaniu na premierę Diablo III?

Czytaj dalej 6.0