Darkest Dungeon

Producent: Red Hook Studios Wydawca: Brak Premiera: 24.8.2017 Gatunek: RPG, turowa, fantasy Wersja językowa: EN, PL KINOWA Wydania tej gry: Darkest Dungeon (edycja premierowa)

Darkest Dungeon to wymagające RPG z dwuwymiarową oprawą graficzną. Po sukcesie, jaki gra odniosła na PC oraz konsolach, zdecydowano się ją udostępnić również na urządzeniach mobilnych. Dzięki wykorzystaniu aplikacji Dropbox można przenieść zapisane stany rozgrywki z wersji komputerowej na iPada.


Darkest Dungeon oferuje nie tylko elementy znane z komputerowych gier fabularnych, ale także roguelike oraz strategii turowej. Przemierzając lochy gotyckiego świata z zajmiemy się unikaniem pułapek oraz walką z przeciwnikami. Co ciekawe, bardzo istotnym aspektem rozgrywki jest stres, a zła kondycja psychiczna sprawi, że bohaterom ciężej będzie zmagać się z napotkanymi zagrożeniami.


Losowo generowane lokacje oraz wysoki poziom trudności powodują, że śmierć postaci w Darkest Dungeon jest na porządku dziennym. Dlatego też sukcesywnie musimy rekrutować nowych bohaterów, a ci, którzy jeszcze nie odeszli od zmysłów, przechodzą rekonwalescencję w rozmaitych ośrodkach, by z czasem powrócić do zwiedzania podziemi, gdzie czeka na nich strach, głód, choroba i ciemność.


Na potrzeby edycji przenośnej Darkest Dungeon otrzymało przemodelowany interfejs użytkownika i system sterowania dostosowany do możliwości oferowanych przez ekran dotykowy tabletu firmy Apple.

Darkest Dungeon