Dark Souls

Producent: From Software Wydawca: Cenega Poland Premiera: 24.8.2012 Gatunek: akcja, RPG Wersja językowa: PL/EN, PL KINOWA, B/D, EN Wydania tej gry: Dark Souls: Prepare to Die Edition (edycja premierowa), Dark Souls: Prepare to Die Edition (Premium Games), Dark Souls: Prepare to Die Edition (Pomarańczowa Kolekcja Klasyki), Dark Souls: Prepare to Die Edition - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Dark Souls to duchowy następca Demon's Souls, czyli jednego z najbardziej wymagających cRPG-ów wydanych na konsolę PlayStation 3.


Dark Souls: Prepare to Die Edition zawiera rozszerzenie Artorias of the Abyss, które oferuje nowy wątek fabularny osadzony, rzecz jasna, w świecie Lordran. Gracz wyrusza do królestwa magii Oolacile i ma za zadanie je ocalić. Rozszerzenie wzbogaca grę o nowe lokacje, nowych przeciwników, nowych bossów, nowe postacie fabularne, nowe rodzaje broni, nowe zbroje oraz bonusowe wyzwania.


Dark Souls przenosi graczy do mrocznego świata fantasy, w którym wcielamy się w wykreowanego przez siebie bohatera, a nasze zadanie polega na wykonywaniu rozmaitych, coraz bardziej skomplikowanych i trudnych zadań. Twórcy przygotowali rozbudowaną fabułę zapewniającą kilkadziesiąt godzin rozgrywki –; gra jest znacznie bardziej złożona niż Demon's Souls. Nowością jest możliwość zabawy w trybach kooperacji oraz współpracy.


Rozgrywka w Dark Souls skupia się na walce, przeprowadzaniu dialogów z napotkanymi postaciami, rozwijaniu naszej postaci i poszerzaniu wachlarza jej umiejętności. Przeciwników likwidujemy za pomocą różnorodnych typów broni, w tym wielu nowych, jak i przy wykorzystaniu czarów oraz zaklęć.


Dark Souls posiada znacznie ulepszoną oprawę graficzną oraz udoskonalony system fizyki. Na uwagę zasługuje również płynna rozgrywka . Produkcja ta nie zawiera podziału na poziomy, jak Demon's Souls. Gracz po prostu zwiedza kolejne tereny, w których zmaga się z zadaniami, wrogami oraz przeciwnościami losu.

Dark Souls

gamescom 2012: Wiemy, co zaprezentuje Namco Bandai

Mateusz Stanisławski
0

Również Namco Bandai przedstawiło listę produkcji, które zademonstruje graczom podczas niemieckiej imprezy. Wśród nich jest oczywiście Dark Souls: Prepare to Die Edition.

Artykuł: Dark Souls - recenzja

gram.pl
30

Demon’s Souls to cichy hit z PlayStation 3, którego głównym wyróżnikiem był niezwykle wysoki poziom trudności. Trochę niespodziewany sukces tego tytułu doprowadził do powstania jego duchowego następcy, Dark Souls, z którym tym razem mogą zapoznać się również posiadacze Xboxa 360.