Dark Souls: Remastered

Producent: From Software Wydawca: Cenega Poland Premiera: 25.5.2018 Gatunek: akcja, RPG Wersja językowa: B/D Wydania tej gry: Dark Souls: Remastered (Switch) (edycja premierowa)

Dark Souls: Remastered to RPG akcji wydane na Xbox One, PlayStation 4, Switch oraz PC. Mamy tutaj do czynienia z odświeżoną wersją produkcji z 2011 roku od studia From Software i firmy Bandai Namco.


W grze Dark Souls: Remastered przenosimy się do krainy Lordran, która stoi przed graczem otworem od razu po skończeniu krótkiego samouczka. Twórcy przygotowali wielki i otwarty świat, z którego przeciwnościami uporamy się za pomocą licznych rodzajów broni białej oraz zaklęć. Poszczególne lokacje możemy dowolnie eksplorować, by znaleźć właściwą ścieżkę, a także odblokować liczne skróty pozwalające na szybsze poruszanie się po odblokowanych już miejscówkach. Autorzy serwują odbiorcy jedynie znikomą liczbę podpowiedzi, dlatego też kluczem do sukcesu okazuje się odkrywanie optymalnej ścieżki metodą prób i błędów.


Dark Souls: Remastered oferuje unikatowy tryb multiplayer z opcją kooperacji (wspólnie z pięcioma innymi graczami można pokonywać lokacje i walczyć z bossami) oraz rywalizacji w opcji PvP. W trakcie zabawy natrafimy także na czerwone plamy informujące, że w tym miejscu zginął inny użytkownik. Warto również czytać wiadomości pozostawione przez innych członków społeczności – notatki widoczne na ziemi wielokrotnie mogą ostrzec nas przed nadciągającym zagrożeniem.


Pod względem graficznym Dark Souls: Remastered prezentuje się znacznie lepiej od pierwowzoru. Właściciele edycji na PC oraz konsole PlayStation 4 Pro i Xbox One X otrzymują grę w 60 FPS-ach ze wsparciem rozdzielczości 4K, natomiast posiadacze Switcha w wersji przenośnej mogą grać w 720p, natomiast 1080p i 30 FPS zarezerwowane jest dla trybu stacjonarnego wspomnianej konsoli Nintendo.

Dark Souls: Remastered