GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Dark Souls III

Dark Souls III

Producent: From Software

Wydawca: Cenega Poland, CD Projekt, CDP.pl

Premiera: 12.04.2016

Gatunek: akcja, RPG

Wersja językowa: polskie napisy, angielska, w całości po polsku

PEGI: Od 16 lat

Wersja standardowa Dark Souls III będzie dostępna w sprzedaży już wkrótce!

Dark Souls III to kolejna odsłona przebojowej serii wymagających RPG-ów akcji od studia From Software i firmy Bandai Namco. Najnowsza część ukazała się na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Twórcom przyświecała idea rozbudowania mechanizmów znanych z poprzedniczek bez ingerowania w ogólne założenia gry.

Na śmiałków w Dark Souls III czeka ogromny i niebezpieczny świat składający się z 20 zróżnicowanych lokacji. Podczas rozgrywki gracze mogą wcielić się w bohatera reprezentującego jedną z dziesięciu klas postaci, skorzystać z wielu zróżnicowanych broni i elementów pancerza. Warto odpowiednio dobierać ekwipunek, bowiem w trakcie wyprawy użytkownicy zmierzą się z wieloma rodzajami przeciwników i stawią czoła bossom.

Dark Souls III to gra, w której gracze przemierzają labirynt połączonych ze sobą lokacji wypełnionych licznymi wrogami i pułapkami. Początkowo może wydawać się, że dany etap jest niemożliwy do ukończenia, jednak kiedy poznamy obszar i rozmieszczenie wrogów, a także ataki stworów, przejdziemy go bez problemu i będziemy czerpać ogromną satysfakcję z tego powodu. Produkcja cechuje się nie tylko dużym stopniem wyzwania (można zginać w walce nawet z pozornie niegroźnym), ale i niesamowitym klimatem.

Dark Souls III charakteryzuje się wysokiej jakości oprawą graficzną i mroczną atmosferą. W odróżnieniu od drugiej odsłony cyklu, tym razem zwiedzamy wyprawne z kolorów miejscówki, które przywołują na myśl inne gry From Software, takie jak Bloodborne czy Demons Souls.