GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Dark Souls III

Dark Souls III

Producent: From Software

Wydawca: Cenega Poland

Premiera: 21.04.2017

Gatunek: RPG akcja

Wersja językowa: PL/EN, PL KINOWA

Wersja standardowa Dark Souls III będzie dostępna w sprzedaży już wkrótce!

Dark Souls III to ostatnia część serii RPG akcji studia From Software wydana przez Bandai Namco na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Pod względem ogólnych założeń w mechanice rozgrywki nie mamy do czynienia z rewolucją, mimo to autorzy pokusili się o wprowadzenie kilku istotnych nowości.

Akcja gry Dark Souls III toczy się w tajemniczym świecie, który eksplorujemy pozbawieni jakichkolwiek wskazówek czy też mapy, zdając się na własną intuicję oraz korzystając z delikatnych podpowiedzi od niezależnych bohaterów.

Cechami charakterystycznymi poprzednich odsłon cyklu Dark Souls były klimat i wysoki poziom trudności, czyli aspekty, których nie mogło zabraknąć również w "trójce". Pokonywanie kolejnych fragmentów gry, pozornie niemożliwych do ukończenia, stanowi nie lada wyzwanie. Kiedy już uporamy się z przejściem danego obszaru, jak zwykle poczujemy niesamowitą satysfakcję. Jednocześnie odblokujemy nowe możliwości i będziemy kontynuować swoją wędrówkę po niezbadanym terenie.

Warto zaznaczyć, że pod względem szeroko pojętej atmosfery, gra jest znacznie bardziej mroczna niż Dark Souls II i pod względem stylistyki przywołuje na myśl Dark Souls i Demons Souls.