D4: Dark Dreams Dont Die

Producent: Access Games Wydawca: Brak Premiera: 2015 Gatunek: akcja, przygodowa Wersja językowa: EN Wydania tej gry: D4: Dark Dreams Dont Die (edycja premierowa)

D4 jest przygodową grą akcji, stworzoną przez studio Access Games pod wodzą Hidetaki "Swery65" Suehiro. D4 jest zarówno skrótem od Dark Dreams Don't Die, jak i nawiązaniem do czwartego wymiaru - czasu - który w grze odgrywa istotną rolę.


Głównym bohaterem D4 jest David Young, prywatny detektyw, którego żona zostaje zamordowana. Dla Younga było to traumatyczne przeżycie. Protagonista nie potrafi odtworzyć w pamięci przebiegu wydarzeń, lecz zyskuje zdolność podróżowania w czasie. Young postanawia zrobić wszystko, by zapobiec morderstwu. Nie może jednak przenieść się w przeszłość na życzenie - warunkiem jest odnalezienie pewnych obiektów, które mu na to pozwolą.


Fabuła w grze została podzielona na epizody, zaś rozgrywka łączy elementy gier przygodowych i akcji. D4 jest tytułem ekskluzywnym dla Xboksa One. Produkcja wykorzystuje kontroler Kinect, dzięki któremu gracze mogą wykonywać proste gesty i wydawać polecenia głosowe. Grafika w grze wykorzystuje cel-shading, nadający bohaterom i otoczeniu komiksowy wygląd.

D4: Dark Dreams Dont Die