Counter Strike: Global Offensive

Producent: Valve Software Wydawca: Brak Premiera: 21.8.2012 Gatunek: akcja, strzelanka Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Counter Strike: Global Offensive - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Counter Strike: Global Offensive (często określane skrótem CS: GO) to sieciowa strzelanka z perspektywy pierwszej osoby, stworzona przez Hidden Path Entertainment i Valve Corporation. Jest to czwarta gra z serii Counter Strike.


Podobnie jak w poprzednich częściach, w Counter Strike: Global Offensive stajesz po stronie terrorystów albo antyterrorystów, a twoim celem jest albo zrealizować wyznaczone zadania, albo wyeliminować wszystkich członków drużyny przeciwnika. Rozgrywka składa się z krótkich rund, które kończą się w momencie zabicia wszystkich oponentów albo zrealizowania celu przez jedną z drużyn.


W grze Counter Strike: Global Offensive możesz zakupić broń i wyposażenie na początku każdej rundy. Pieniądze otrzymujesz za zabijanie wrogów i wypełnianie celów misji, tracisz zaś za zabijanie sojuszników albo zakładników. Wśród nowych elementów wyposażenia, które znalazły się w tej części, pojawiły się koktajle Mołotowa.


Counter Strike: Global Offensive oferuje pięć trybów rozgrywki. Dwa pierwsze to Classic Casual i Competive (w obu dostępne są dwa scenariusze: w scenariuszu z bombą terroryści podkładają ładunki C4 w wyznaczonych miejscach i muszą doprowadzić do ich detonacji, zaś antyterroryści starają się temu zapobiec; w scenariuszu z zakładnikami antyterroryści muszą uratować pojmanych, zaś terroryści - uniemożliwić im ucieczkę). CS:GO oferuje także tryby Arms Race (gracze muszą korzystać z nowych broni i zabijać przeciwników, aż dotrą do złotego noża albo ostatniej broni z listy), Demolition (w tym trybie nie można kupować broni i wyposażenia, ale gracze, którzy zabili choć jednego przeciwnika otrzymują nową broń) oraz Deathmatch (10-minutowe rundy, w których celem jest zdobycie największej ilości punktów różnymi rodzajami broni albo konkretną bronią. Dzięki rankingom możesz sprawdzić swe osiągnięcia i porównać je z innymi graczami.


Choć Counter Strike: Global Offensive jest grą stworzoną z myślą o multiplayerze, możesz grać również w pojedynkę, w tryby Offline with Bots (wyżej wymienione tryby gry, ze sztuczną inteligencją). Początkujący gracze mogą rozpocząć rozgrywkę od Weapons Course, na single-playerowej mapie pełniącej rolę samouczka.

Counter Strike: Global Offensive