Cloudberry Kingdom

Producent: Pwnee Studios Wydawca: Brak Premiera: 31.7.2013 Gatunek: akcja, platformowa Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Cloudberry Kingdom - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Cloudberry Kingdom to dwuwymiarowa platformówka od Pwnee Studios, w której kolejne poziomy generowane są losowo. Poziom trudności wzrasta z każdym nowym etapem. W ten sposób, niezależnie od umiejętności gracza, zawsze czekają na niego nowe wyzwania.


„I żyli długo i nieszczęśliwie”. Bajka w tym przypadku nie kończy się dobrze. Główny bohater Cloudberry Kingdom, Bob, już dawno ma za sobą lata świetności. Teraz jest niski, gruby, nie potrafi już skakać tak wysoko jak kiedyś, a co gorsza, poświęcił swe życie na ratowanie księżniczki, która nigdy go nie pokochała. Bob musi jednak jeszcze raz stanąć do walki, pokonać szalonego Kobblera, zniszczyć złowieszczą Kulę, uratować królestwo i jeszcze raz ocalić damę swego serca. Fabuła gry to jednak tylko pretekst, by przechodzić kolejne etapy platformówki i wywijać akrobacje, by omijać przepaście i pułapki.


Cloudberry Kingdom oferuje kilka trybów rozrywki: Arcade (dzielący się na Time Crises, Hero Rush i Escalation), Freeplay oraz tradycyjną kampanię. W trybie Arcade poziomy nigdy się nie kończą, a każdy kolejny jest trudniejszy od poprzedniego. W ten sposób na graczy czeka nieskończona seria wyzwań. W trybie Freeplay można w dowolny sposób ustawiać parametry generowanego poziomu (przykładowo, żażyczyć sobie zmniejszonej grawitacji, jetpacka i ogromnych ilości ognistych kul); można też sprawdzić, jak przejść wybrany etap, każąc komputerowi zademonstrować sposób jego ukończenia. Każdy poziom można także zapisać i podzielić się nim ze znajomymi.


Cloudberry Kingdom oferuje możliwość zagrania 10 typami bohaterów, odblokowania kolejnych typów oraz dostosowania postaci do własnych preferencji, określając jej wygląd i cechy. Prócz trybu single-player, możliwa jest zabawa w trybie wieloosobowym i kooperacji (do czterech graczy).