Celeste

Producent: Matt Makes Games Inc. Wydawca: Brak Premiera: 25.1.2018 Gatunek: przygodowa, akcja, platformowa Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Celeste (edycja premierowa)

Celeste to hardkorowa platformówka z dwuwymiarową oprawą graficzną nawiązujcą do klasycznych przedstawicieli gatunku. Gra została przygotowana przez niezależne studio Matt Makes Games.


Główną bohaterką jest rudowłosa dziewczyna imieniem Madeline, która przemierza fantastyczny świat w celu dotarcia na sam sczyt wysokiej góry zwanej Celeste. Składa się ona z ponad 700 ekranów pełnych wyzwań i tajemnic sprawdzających umiejętności fanów gier platformowych. Na odblokowanie czekają ponadto masakryczne poziomy po stronie B stanowiące ostatecznie wyzwanie dla najbardziej wytrwałych.


Celeste charakteryzuje wysoki poziom trudności, ale mimo wszystko całość może pochwalić się przystępnym sterowaniem. Skakanie, doskoki w powietrzu, wspinanie się... Wszystkie podstawy opanujemy w mgnieniu oka, ale żeby uporać się z najbardziej skomplikowanymi poziomami należy nie tylko posiadać odpowiednie zdolności manualne, ale i wykazać się nie lada cierpliwością.