Call of Duty: WWII

Producent: Sledgehammer Wydawca: CD Projekt/CDP.pl Premiera: 3.11.2017 Gatunek: akcja, strzelanka Wersja językowa: PL/EN, PL KINOWA Wydania tej gry: Call of Duty: WWII (edycja premierowa), Call of Duty: WWII - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Call of Duty: WWII - Season Pass - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Call of Duty: WWII to kolejna odsłona bestsellerowego cyklu strzelanek pierwszoosobowych wydana przez Activision. Najnowsza część została przygotowana przez studio Sledgehammer Games i stanowi powrót do korzeni cyklu.


Teatrem działań gracza w Call of Duty: WWII jest zatem II wojna światowa, podczas której gracze mogą wziąć udział w wydarzeniach doskonale znanych z kart historii. Przechodząc filmową kampanię na śmiałków czeka lądowanie w Normandii, ofensywa w Ardenach, marsz na Berlin oraz wiele innych zadań z akcją osadzoną w różnych zakątkach globu. Wszystkie te etapy można ukończyć samotnie lub w trybie kooperacji. Oprócz tego gra oferuje także standardowy multiplayer oparty na rywalizacji.


Call of Duty: WWII zrywa z niektórymi rozwiązaniami w mechanice na rzecz klasycznych sposobów rozgrywki, dlatego też w trakcie zabawy nie uświadczymy automatycznej regeneracji zdrowia, ale będzie musieli musimy zbierać apteczki, by odnowić liczbę punktów życia kierowanego przez nas bohatera.


Na uwagę zasługuje również niesamowite przywiązanie do szczegółów. Autorzy gry Call of Duty: WWII zadbali o bogate w detale lokacje inspirowane miejscami, w których rozgrywały się bitwy z okresu II wojny światowej (np. ulice miast, gęsto zalesione lasy i bunkry), a ponadto umieścili w grze wiernie odwzorowane rodzaje broni, takie jak karabiny, pistolety czy miotacze ognia.

Call of Duty: WWII