GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Call of Duty: Black Ops III

Call of Duty: Black Ops III

Producent: Treyarch

Wydawca: CD Projekt/CDP.pl

Premiera: 06.11.2015

Gatunek: akcja strzelanka

Wersja językowa: PL KINOWA, EN

Call of Duty: Black Ops III to kolejna odsłona cyklu popularnych strzelanek, stworzona przez studio Treyarch. Akcja gry toczy się w przyszłości, w której naprzeciwko siebie stają żołnierze ulepszeni za pomocą biotechnologii, korzystający z niezwykłych wynalazków. W grze nie zabraknie nowych rodzajów broni oraz nowych opcji personalizacji.

Call of Duty: Black Ops III oferuje trzy tryby rozgrywki: Kampanię, Multiplayer i Zombie. Kampanię można przechodzić solo lub w trybie kooperacji, ale w przeciwieństwie do wersji na PS4 i Xboksa One, w której co-op przeznaczony jest dla maksymalnie czterech osób, na PS3 można zaprosić do wspólnej zabawy tylko jednego znajomego. Jest to tylko jedna z kilku różnic między wersjami na poprzednią a obecną generację konsol - niektóre funkcje zostały stworzone wyłącznie z myślą o nowym sprzęcie.

Podczas rozgrywki zajrzymy do różnych, mrocznych zakamarków i będziemy musieli podejmować niełatwe decyzje. Twórcy zadbali o wciągającą historię i liczne przerywniki filmowe. Kampania została zaprojektowana w taki sposób, by zachęcić do jej wielokrotnego ukończenia. Każdy gracz może również stosować swoją ulubioną taktykę.

W trybie wieloosobowym zaimplementowano nowy system poruszania się, znakomicie ułatwiający przemieszczanie się po mapie. Wzmocnione skoki, ślizgi i uniki pozwalają stosować ciekawe taktyki. Zmieniono także system awansowania: prócz Punktów Doświadczenia i PD broni wprowadzono system Specjalisty. W trybie Zombie gracze mogą liczyć na ciekawą, rozwiniętą fabułę. Tym razem doświadczenie w trybie Zombie zdobywamy niezależnie od pozostałych trybów.

system operacyjny Windows 7 64-bit, Windows 8 64-bit lub Windows 8.1 64-bit, procesor Intel Core i3-530 2,93 GHz lub AMD Phenom II X4 810 2,6 GHz, 6 GB RAM, karta graficzna GeForce GTX 470 1 GB lub ATI Radeon HD 6970 1 GB, DirectX 11, szerokopasmowe łącze internetowe, 60 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX