GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Call of Cthulhu

Call of Cthulhu

Producent: Cyanide Studio

Wydawca: CD Projekt, CDP.pl

Premiera: 30.10.2018

Gatunek: przygodowa, akcja, RPG

Wersja językowa: polskie napisy, w całości po polsku

PEGI: Od 18 lat

Call of Cthulhu to pierwszoosobowa gra przygodowa w konwencji horroru z elementami RPG. Za jej przygotowanie odpowiada Cyanide Studio (seria Styx), a wydaniem zajęła się firma Focus Home Interactive.

Akcja Call of Cthulhu toczy się w uniwersum wykreowanym przez cenionego pisarza, H.P. Lovecrafta, natomiast sama produkcja bazuje na licencji papierowej gry fabularnej wydawnictwa Chaosium. Głównym bohaterem opowieści rozgrywającej się w 1924 roku jest Edward Pierce, czyli detektyw, który musi rozwiązać sprawę śmierci rodziny Hawkins. Nie będzie to jednak łatwe, zwłaszcza że chcąc wykonać powierzone mu zadanie odwiedzi wyspę Darkwater zlokalizowaną daleko od cywilizacji…

Call of Cthulhu oferuje połączenie eksplorowania kolejnych lokacji, szukania wskazówek i rozwiązywania łamigłówek. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość badania tajemnic ciemności. Nasz protagonista musi mieć się na baczności, bo jeśli zbyt mocno zaangażuje się w ich odkrywanie, po prostu oszaleje. Dlatego też gracz cały czas będzie monitorował kondycję psychiczną Edwarda Pierce’a.

konsola PlayStation 4