Bloodborne

Producent: From Software Wydawca: Sony Computer Entertainment Premiera: 28.3.2015 Gatunek: akcja, RPG Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Bloodborne (edycja premierowa), Bloodborne - Edycja Limitowana (edycja premierowa), Bloodborne - Edycja Nightmare (edycja premierowa), Bloodborne: Game of the Year Edition (edycja premierowa)

Bloodborne to nowa gra RPG akcji w reżyserii Hidetaki Miyazakiego dostępna wyłącznie na konsolę nowej generacji, PlayStation 4. Produkcja powstała w studiu From Software, znanym z serii Dark Souls i Demon's Souls, we współpracy z Sony Japan.


Akcja gry Bloodborne rozgrywa się w starożytnym, gotyckim mieście Yharnam. Gracz musi stawić czoła własnym lękom i wirusowi, który rozprzestrzenia się po okolicy w zastraszającym tempie. Na każdym kroku, w każdej ciemnej alejce, czyhają obłąkani przeciwnicy, śmierć oraz liczne pułapki. Aby móc je przezwyciężyć, trzeba obserwować lokacje i umiejętnie korzystać z dostępnego wyposażenia.


Bloodborne, choć jest zupełnie nową marką w dorobku From Software, czerpie inspiracje z poprzednich dzieł producenta. Autorzy postawili nacisk dynamiczne starcia z wrogami, którzy atakują indywidualnie lub drużynowo. Gracz może dzierżyć jednocześnie broń białą oraz strzelbę, która zdaje egzamin jedynie na krótkim dystansie.


Podobnie, jak w serii Dark Souls czy też w Demon's Souls, także w Bloodborne mamy jeden, domyślny poziom trudności – wysoki. Gracz niejednokrotnie wystawiany jest na próbę i tylko od jego umiejętności i determinacji zależy, czy uda mu się rozprawić ze wszystkimi przeciwnikami, jakich napotka na swojej drodze.

Bloodborne