GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Blood Bowl II

Blood Bowl II

Producent: Cyanide Studio

Wydawca: CD Projekt, CDP.pl

Premiera: 22.09.2015

Gatunek: sport, fantasy

Wersja językowa: angielska, polskie napisy, w całości po polsku

PEGI: Od 16 lat

Blood Bowl II to strategiczna gra sportowa autorstwa Cyanide Studios, bazująca na grze planszowej od Games Workshop. W Blood Bowl II połączono futbol amerykański z uniwersum Warhammera. Na boisku możemy zatem zobaczyć zawodników należących do różnych ras i nie wahających się wykorzystać przewagi, jaką daje im ogromna siła, zręczność czy szybkość.

W grze możemy stworzyć własną drużynę, wybierając zawodników spośród ośmiu ras: ludzi, orków, krasnoludów, skawenów, wysokich elfów, mrocznych elfów, chaośników i bretończyków. Jako dobry trener, musimy wygrywać kolejne mecze, zdobywać doświadczenie i rozwijać umiejętności członków zespołu. W grze można również handlować zawodnikami z innymi trenerami poprzez rynek transferowy.

Blood Bowl II oferuje zarówno tryb single-player, jak i tryb wieloosobowy. Dzięki rozmaitym, nowym funkcjom, gra jest znacznie bardziej przystępna i nowi gracze bez trudu odnajdą się w zasadach rozgrywki, zaś weterani będą mogli bawić się jeszcze lepiej. W kampanii prowadzimy jedną z najsłynniejszych drużyn - Reikland Reavers, której pomagamy odzyskać dawną chwałę. W trybie wieloosobowym z kolei możemy zarządzać drużyną, klubem i stadionami oraz walczyć o zwycięstwa w trybie Ligowym.

Brutalnej rywalizacji w Blood Bowl II towarzyszą zabawne komentarze Jima Johnsona i Boba Bifforda z Cabalvision. Cyanide Studios zadbało o lepszą oprawę graficzną i dźwiękową, animacje i dynamiczną kamerę, dzięki której możemy podziwiać najlepsze akcje naszego zespołu.

system operacyjny* Windows Vista, Windows 7 lub Windows 8, procesor AMD lub Intel Dual Core 2,5 GHz, 3072 MB RAM, karta graficzna ATI Radeon HD 5670 lub GeForce GTX 260 (zgodna z DirectX 10 i Shader Model 3.0 z 768 MB VRAM), 8 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta muzyka zgodna z DirectX, połączenie z internetem do aktywacji gry<br> *Windows XP nie jest obsługiwany