Blood Bowl II

Producent: Cyanide Studio Wydawca: CD Projekt/CDP.pl Premiera: 22.9.2015 Gatunek: sport, fantasy Wersja językowa: PL KINOWA, EN Wydania tej gry: Blood Bowl II (edycja premierowa), Blood Bowl II - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Blood Bowl II to strategiczna gra sportowa autorstwa Cyanide Studios, bazująca na grze planszowej od Games Workshop. W Blood Bowl II połączono futbol amerykański z uniwersum Warhammera. Na boisku możemy zatem zobaczyć zawodników należących do różnych ras i nie wahających się wykorzystać przewagi, jaką daje im ogromna siła, zręczność czy szybkość.


W grze możemy stworzyć własną drużynę, wybierając zawodników spośród ośmiu ras: ludzi, orków, krasnoludów, skawenów, wysokich elfów, mrocznych elfów, chaośników i bretończyków. Jako dobry trener, musimy wygrywać kolejne mecze, zdobywać doświadczenie i rozwijać umiejętności członków zespołu. W grze można również handlować zawodnikami z innymi trenerami poprzez rynek transferowy.


Blood Bowl II oferuje zarówno tryb single-player, jak i tryb wieloosobowy. Dzięki rozmaitym, nowym funkcjom, gra jest znacznie bardziej przystępna i nowi gracze bez trudu odnajdą się w zasadach rozgrywki, zaś weterani będą mogli bawić się jeszcze lepiej. W kampanii prowadzimy jedną z najsłynniejszych drużyn - Reikland Reavers, której pomagamy odzyskać dawną chwałę. W trybie wieloosobowym z kolei możemy zarządzać drużyną, klubem i stadionami oraz walczyć o zwycięstwa w trybie Ligowym.


Brutalnej rywalizacji w Blood Bowl II towarzyszą zabawne komentarze Jima Johnsona i Boba Bifforda z Cabalvision. Cyanide Studios zadbało o lepszą oprawę graficzną i dźwiękową, animacje i dynamiczną kamerę, dzięki której możemy podziwiać najlepsze akcje naszego zespołu.

Blood Bowl II