Battlestations: Pacific

Producent: Eidos Wydawca: Cenega Poland Premiera: 19.11.2009 Gatunek: akcja, zręcznościowa Wersja językowa: PL KINOWA, EN Wydania tej gry: Battlestations: Pacific (Premierowa Okazja), Battlestations: Pacific (Pomarańczowa Kolekcja Klasyki), Battlestations Collection - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Seria Battlestations to zupełnie nowe podejście do walk na lądzie, morzu i w powietrzu okraszone doskonałą grafiką. Poprzednia gra o podtytule Midway z niezwykłą dokładnością odtwarza atmosferę bitew na Pacyfiku w roku 1942. Zadaniem gracza jest przejęcie bezpośredniego dowodzenia nad okrętami, lotniskowcami oraz samolotami i w każdej chwili może skorzystać z wybranej jednostki, aby poprowadzić ją do boju. Toczenie podniebnych pojedynków w myśliwcach, używanie torped, aby zatapiać wrogie okręty albo korzystanie z potężnej siły ognia całej grupy lotniskowców było na porządku dziennym.


Battlestations: Pacific umożliwia graczowi na zapoznanie się z największymi bitwami na Oceanie Spokojnym w trakcie walk II Wojny Światowej. Gra pozwala stanąć po dwóch stronach morskiego konfliktu. Grając armią Stanów Zjednoczonych, kampanie rozpoczyna się w trakcie bitwy o Midway, czyli tam gdzie kończyła się fabuła poprzedniej części gry. Stając po stronie Japonii, gracz swoją przygodę rozpocznie dowodząc ofensywą na Pearl Harbor. Walcząc po stronie kraju Kwitnącej Wiśni każdy fan wojen morskich ma okazję zmienić bieg historii.


Gra zawiera szereg trybów gry – między innymi kampanię japońską i amerykańską dla gracza pojedynczego, misje w trybie kariery i opcje rozgrywki wieloosobowej dla 16 osób. Odtworzone z niespotykanym rozmachem walki na Pacyfiku poruszą każdego fana dynamicznej akcji! Wielkie przestrzenie pełne doskonale odwzorowanych armii, wysp i zjawisk pogodowych stworzonych praktycznie od zera na nowym silniku graficznym gwarantuje wielką dawkę adrenaliny! W grze dostępnych jest 28 misji, oraz ponad 20 nowych jednostek morskich, lotniczych czy naziemnych.


Wsiądź na rydwan historii i zmień jego kierunek póki jeszcze możesz!

Battlestations: Pacific