GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Battlefield V

Battlefield V

Producent: EA DICE

Wydawca: Electronic Arts Polska

Premiera: 20.11.2018

Gatunek: akcja strzelanka

Wersja językowa: PL

Battlefield V to kolejna odsłona popularnej serii gier akcji ukazanych z perspektywy pierwszej osoby. Za opracowanie tytułu odpowiada studio EA DICE, a jego wydaniem zajęła się firma Electronic Arts.

W nowym Battlefieldzie przenosimy się w realia II wojny światowej, które poznajemy między innymi w kampanii dla jednego gracza zapewniającej kilka godzin zabawy. Warto dodać, że poszczególne wydarzenia toczą się w różnych miejscach na Ziemi (m.in. w Afryce i Norwegii), gdzie poznajemy losy francuskiego żołnierza, dowódcy niemieckiego czołgu i wielu innych postaci.

Battlefield V zawiera także wieloetapowe misje Grand Operations, podczas których sterujemy różnymi bohaterami na dynamicznie zmieniających się mapach, a przebieg zdarzeń uzależniony jest od naszych działań. Oprócz nich w grze udostępniono czteroosobowy tryb kooperacji nazwany Combined Arms, w którym eksplorujemy proceduralnie generowane lokacje.

To nie wszystko, bo Battlefield V oddaje do dyspozycji klasyczny multiplayer dla maksymalnie 64 użytkowników z opcją przejmowania wskazanych obszarów czy też atakowania wrogich jednostek do momentu, w którym na arenie pozostaną jedynie członkowie zespołu gracza. Ten wariant gry zawiera interesującą nowość. Otóż w trakcie zabawy musimy także wznosić budynki, które następnie ulepszamy, tworząc potężne fortyfikacje.

system operacyjny Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10 (64 bit), procesor AMD FX-8350 lub Intel Core i5 6600K, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 lub NVIDIA GeForce GTX 660 2 GB lub AMD Radeon RX 560 lub Radeon HD 7850 2 GB, karta graficzna zgodna z DirectX 11, połączenie internetowe o przepustowości co najmniej 512 Kb/s, 50 GB wolnego miejsca na dysku twardym