Batman: The Telltale Games Series

Producent: Telltale Games Wydawca: Cenega Poland Premiera: 2.8.2016 Gatunek: przygodowa Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Batman: The Telltale Games Series (edycja premierowa)

Batman: The Telltale Games Series jest przygodówką autorstwa Telltale Games na licencji DC Comis. Podobnie, jak wcześniejsze gry wspomnianego studia nie oferuje skomplikowanych zagadek, ale przede wszystkim rozbudowaną historię.


Scenariusz w grze Batman: The Telltale Games Series ukazuje zarówno Bruce'a Wayne'a, jak i Batmana. Głównego bohatera poznajemy na początku kariery, w momencie, gdy jeszcze nie wszyscy zdają sobie sprawę, że działa on w imieniu prawa. Twórcy przedstawiają protagonistę w rozmaitych sytuacjach, skupiając się na problemach osobistych ikonicznej postaci, znanej doskonale z komiksów czy filmów.


Batman: The Telltale Games Series w kwestii mechaniki rozgrywki nie sprawi kłopotu nawet mniej doświadczonym odbiorcom. Całość skupia się na przechodzeniu od jednej do drugiej lokacji i przeprowadzaniu rozmów ze spotkanymi NPC-ami. Kluczowe znaczenie mają decyzje podejmowane w trakcie dialogów – wybory bezpośrednio wpływają na dalszy ciąg opowieści. Prócz tego tytuł zawiera sekwencje QTE, czyli tzw. Quick Time Events, polegające na wciskaniu odpowiednich przycisków.


Dzięki starannie wykonanej, kreskówkowej oprawie graficznej, Batman: The Telltale Games Series prezentuje się niezwykle klimatycznie, oferując możliwość eksplorowania pogrążonych w mroku, bogatych w detale lokacji.


Batman: The Telltale Games Series