GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Batman: The Telltale Games Series

Batman: The Telltale Games Series

Producent: Telltale Games

Wydawca: Cenega Poland

Premiera: 02.08.2016

Gatunek: przygodowa

Wersja językowa: EN

Batman: The Telltale Games Series to gra przygodowa od studia Telltale Games, która wykorzystuje licencję DC Comics. Podobnie, jak inne tytuły wspomnianego developera, tak i tutaj zagadki logiczne są praktycznie nieobecne, a produkcja oferuje rozbudowaną opowieść.

Historia zaprezentowana w Batman: The Telltale Games Series skupia się na ukazaniu osobistych problemów naszego bohatera, którego śledzimy zarówno pod postacią Batmana, jak i Bruce''a Wayne''a. Warto zaznaczyć, że akcja toczy się na początku kariery ikonicznego protagonisty, działającego w imieniu prawa, a pod względem fabularnym mamy do czynienia z całkowicie odrębną fabułą (nie jest ona związana ani z komiksami, ani też z filmami).

Batman: The Telltale Games Series nie wymaga wysilania szarych komórek, ale oferuje rozgrywkę, która stanowi połączenie eksploracji i przeprowadzania dialogów. Dzięki rozmowom podejmujemy decyzje moralne, wpływając na losy bohaterów i dalszy przebieg zdarzeń. W grze obecne są także nieskomplikowane elementy zręcznościowe, podczas których na ekranie widzimy ikonę przycisku i musimy w odpowiednim momencie wcisnąć ją na padzie.

Poszczególni bohaterowie oraz lokacje zostali bardzo starannie wykonani przez autorów gry Batman: The Telltale Games Series, którzy zaoferowali graczom kreskówkową oprawę wizualną.

system operacyjny Windows 7, procesor Intel Core 2 Duo 2,4 GHz, 3 GB RAM, karta graficzna Nvidia GTS 450+ z 1024 MB VRAM (oprócz GT) z najnowszymi sterownikami, DirectX 11, zintegrowane karty graficzne Intel nie są rekomendowane