Back to the Future

Producent: Telltale Games Wydawca: Brak Premiera: 7.3.2013 Gatunek: przygodowa Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Back to the Future (edycja premierowa)

Back to the Future to gra przygodowa stworzona przez studio Telltale Games (znane m.in. z gier The Walking Dead, The Wolf Among Us, Tales from the Borderlands czy Minecraft: Story Mode). Produkcja została przygotowana w oparciu o serię filmów wyświetlanych w Polsce jako Powrót do Przyszłości.


Od wydarzeń ukazanych w Powrocie do Przyszłości na dużym ekranie minęło sześć miesięcy. Bohaterowie znani z serii filmów, czyli przede wszystkim Marty McFly wraz ze swoim towarzyszem Emmettem Doc Brownem powracają w kolejnej opowieści. Tym razem okazuje się, że szalony naukowiec, który postanowił znów zasiąść za kierownicą DeLoreana DMC-12 i przenieść się do przyszłości, został uwięziony w czasoprzestrzeni. Nie pozostaje mu nic innego, jak poprosić nastoletniego przyjaciela o pomoc.


Eksploracja kolejnych lokacji, przeprowadzanie rozmów z napotkanymi bohaterami niezależnymi i zbieranie przedmiotów, które następnie trzeba wykorzystać w odpowiedniej sytuacji – tak w skrócie przebiega zabawa w Back to the Future. Rozgrywka nie należy do skomplikowanych i charakteryzuje się niskim poziomem trudności bowiem dla autorów najważniejsza jest rozbudowana i ciekawa historia.


Back to the Future oferuje historię składającą się z pięciu odcinków, która została przygotowana przez Telltale Games we współpracy z Bobem Galem, scenarzystą filmowej trylogii. Autorom udało się również zaprosić aktorów znanych z filmów, czyli między innymi Micheala J. Foxa (Marty McFly), Christophera Lloyda (Doc Brown) i Claudię Wells (Jennifer Parker).

Back to the Future