Assassins Creed: Rogue

Producent: Ubisoft Wydawca: Ubisoft Premiera: 10.3.2015 Gatunek: akcja Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Assassins Creed: Rogue - Standard Edition - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Assassins Creed: Rogue - Deluxe Edition - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Assassins Creed: Rogue (edycja premierowa)

Assassins Creed Rogue to nowa odsłona cyklu Assassins Creed, która pierwotnie została zapowiedziana wyłącznie na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, lecz następnie ogłoszono ją również na PC. Głównym producentem tytułu jest Ubisoft Sofia, ale w pracach nad nim brały udział także inne oddziały francuskiego giganta z całego świata.


Akcja gry Assassins Creed Rogue toczy się podczas wojny siedmioletniej, która miała bezpośredni wpływ na pogorszenie się sytuacji ekonomicznej Francji. Scenariusz przedstawia wydarzenia, które rozgrywają się między fabułami Assassins Creed III i Assassins Creed IV: Black Flag, ale fani powinni również natrafić na wiele nawiązań do Assassins Creed Unity, czyli pierwszej części serii stworzonej z myślą o Xboksie One, PlayStation 4 i nowoczesnych komputerach.


Assassins Creed Rogue przedstawia losy zupełnie nowego bohatera, Shaya Patricka Cormaca, który będąc Asasynem został zdradzony przez Bractwo i dołączył do Templariuszy. Protagonista postanawia się zemścić na swoich dawnych towarzyszach, co czyni wykonując szereg niebezpiecznych misji (na lądzie i na morzu), podczas których ma do dyspozycji rozmaite typy broni i unikatowe zdolności.

Assassins Creed: Rogue

Gamescom 2014: Wg Ubisoftu jest za wcześnie, by dyskutować o przenosinach Assassin's Creed: Rogue na inne platformy

Patryk Purczyński
6

Wiele osób spodziewa się, że prędzej czy później w Assassin's Creed: Rogue będzie można zagrać też na pecetach czy nowych konsolach. Przedstawiciele Ubisoftu nie chcą jednak na ten temat rozmawiać.