GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Assassins Creed Odyssey (Switch)

Assassins Creed Odyssey (Switch)

Producent: Ubisoft

Wydawca: Ubisoft

Premiera: 05.10.2018

Gatunek: RPG akcja

Wersja językowa: PL KINOWA

Assassin''s Creed Odyssey jest trzecioosobową grą akcji z wieloma elementami RPG firmy Ubisoft przygotowaną z myślą o właścicielach PC oraz konsol Xbox One, PlayStation 4 i Switch.

Po Starożytnym Egipcie, który mieliśmy okazję eksplorować w poprzedniej odsłonie cyklu, tj. Assassin’s Creed: Origins, tym razem czeka na nas wycieczka do Starożytnej Grecji. To, kim pokierujemy w trakcie rozgrywki, może mieć realny wpływ na przebieg zdarzeń, dlatego też wśród dwóch grywalnych postaci znajdziemy Alexiosa i Kassandrę. Mężczyzna i kobieta są wnukami Leonidasa, ale oprócz niego w trakcie zabawy trafimy na więcej odniesień do mitologii.

Assassin''s Creed Odyssey bazuje na rozwiązaniach znanych Assassin''s Creed Origins, ale wprowadza kilka istotnych nowości, w tym między innymi możliwość wyboru kwestii dialogowych, więcej opcji w zakresie dostosowywania wyglądu postaci czy też możliwość zwiedzania morskich obszarów, gdzie będziemy toczyć bitwy z innymi śmiałkami.

Podobnie, jak w Assassin''s Creed Origins, także w Assassin''s Creed Odyssey trafiamy do wielkiego i otwartego świata wypełnionego rozmaitymi zadaniami. Najważniejsze z nich to oczywiście misje fabularne, ale niekiedy trzeba zboczyć z głównej ścieżki i zając się dodatkowymi aktywnościami, by zdobyć odpowiedni poziom doświadczenia i wyposażyć się w lepszą broń i zbroję, by móc zwiększyć swoje szanse na przetrwanie w dalszej części kampanii.

konsola PlayStation 4, dostęp do funkcji sieciowych wymaga połączenia z internetem