Anno 2205

Producent: Ubisoft Wydawca: Ubisoft Premiera: 3.11.2015 Gatunek: strategia Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Anno 2205 (edycja premierowa), Anno 2205 - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Anno 2205: Złota Edycja - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Anno 2205 - Ultimate Edition (edycja premierowa), Anno 2205 - Season Pass - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Anno 2205 - Ultimate Edition - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Anno 2205 to nowa odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych z akcją umiejscowioną w kosmosie. Za stworzenie produkcji odpowiada studio BlueByte, specjalizujące się we wspomnianym gatunku.


Zgodnie z nazwą gry, Anno 2205 oferuje nie tylko możliwość podbicia obszarów na Ziemi, ale również poza nią. Po zdobyciu określonych terenów na naszej planecie, nadchodzi czas, by zadbać o przyszłość cywilizacji. Okazuje się, że musisz zabezpieczyć niezbędne złoża izotomu hel-3 na Księżycu. Można na nim nie tylko walczyć, ale również utworzyć swoją bazę!


Anno 2205 skupia się na umiejętnym zarządzaniu ogromną metropolią z tysiącami budynków. Nowością w serii jest tryb sesyjny, umożliwiający rozgrywkę na wielu wyspach z jednoczesnym łączeniem różnych regionów. Warto przy okazji wspomnieć, że owe wyspy są pięciokrotnie większe niż w poprzedniej grze z serii.


Za generowanie wysokiej jakości oprawy graficznej w Anno 2205 odpowiada zupełnie nowy silnik, dzięki któremu poszczególne metropolie ukazano z wyjątkową dbałością o szczegóły. Podczas zabawy można dostrzec mnóstwo animowanych szczegółów, które sprawiają, że świat tętni życiem.