Alan Wake

Producent: Remedy Studios Wydawca: Cenega Poland Premiera: 11.5.2012 Gatunek: akcja, tpp Wersja językowa: PL/EN, PL KINOWA Wydania tej gry: Alan Wake (edycja premierowa), Alan Wake - Edycja Specjalna (edycja premierowa), Alan Wake - Złota Edycja (Premium Games), Alan Wake (Pomarańczowa Kolekcja Klasyki), Alan Wake - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Alan Wake Collectors Edition - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Alan Wake to psychologiczny thriller, w którym rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Gra najpierw trafiła na konsolę Xbox 360, a później ukazała się również na PC.

Głównym bohaterem jest tytułowy Alan Wake – pisarz, który przeżywa kryzys weny twórczej. Akcja rozgrywa się w miasteczku Brights Falls, gdzie mężczyzna, za namową żony, udaje się, by – daleko od centrum i w ciszy – spróbować napisać nową książkę. Sprawy przybierają jednak niespodziewany obrót, w efekcie czego brak pomysłów na kolejną powieść jest najmniejszym zmartwieniem Wake'a. Protagonista najpierw musi odnaleźć swoją ukochaną, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach, a następnie uporać się z przerażającymi stworami.

Fabuła gry Alan Wake została skonstruowana w formie epizodów. Przed każdym odcinkiem twórcy zaserwowali nam streszczenie poprzedniego, byśmy byli cały czas na bieżąco. Warto zaznaczyć, że autorzy inspirowali się twórczością Stephena Kinga, a także serialami takimi jak Lost: Zagubieni, Miasteczko Twin Peaks oraz Z Archiwum X.

Rozgrywka w grze Alan Wake ma charakter liniowy. Przechodząc kolejne lokacje mamy ściśle wyznaczone cele, a oprócz walki z przeciwnikami, przeprowadzamy również dialogi z rozmaitymi postaciami. Co ciekawe, najważniejszym elementem ekwipunku pisarza jest latarka, za pomocą której może osłabić wrogów – dopiero później korzysta on z broni.

Najnowsze opinie naszych użytkowników

*****

Nareszcie na PC!

Janek_Izdebski

Jeden z najlepszych byłych już exclusive'ów na X-boxa wreszcie na PC. Mam nadzieję, że CD Projekt zapełni pudełeczko nie tylko wszystkimi DLC, ale także intrygującymi bonusami... Liczę na to. :) Pozdrawiam. :)

*****

DOCZEKALIŚMY SIĘ...

onizuka81

W końcu będzie na PC w Polsce :) Liczę na bardzo dobry i mroczny klimat ! ! !

*****

Świetny tytuł !

damianek12385

Gra mi się w Alana Wake'a naprawdę niesamowicie, fantastyczny, oryginalny klimat rodem z powieści Kinga, świetny scenariusz i sposób jego opowiadania (odcinki jak w serialu), zabawy z latarką, nocne lokacje które są niesamowicie klimatyczne,...

Alan Wake

Czymże jest piękny świat, gdy nie można się nim napawać?

Piotr Bajda
2

Gry wideo raz po raz rzucają nas do cudownych światów, nie dając szansy ich spokojnego zwiedzania. Tutaj ktoś strzela, tam zleca misję, fałszywy krok może oznaczać upadek w przepaść, a na domiar złego często złowieszczo tyka zegar. Dla spragnionych napawania się ładnymi widokami powstał niepowtarzalny kanał na YouTube.

Nowy Alan Wake powstanie, kiedy "czas będzie odpowiedni"

Paweł Pochowski
5

Wraz ze startująca właśnie wyprzedażą Humble Weekly Sale, w której zestaw Alan Wake i Alan Wake's: American Nightmare jest do kupienia za "co łaska", pojawiła się okazja do skierowania w stronę fanów kilku słów od Sam Lake'a - prezesa Remedy Entertainment. Opowiada on o pracach nad pierwszą częścią gry oraz ewentualnej kontynuacji serii.

Alan Wake - premiera w Polsce

Adam Berlik
7

Alan Wake, po długich oczekiwaniach, wreszcie trafił na sklepowe półki. Dzisiaj ma miejsce europejska, a zarazem i polska premiera, nowego dzieła twórców serii Max Payne, które jest dostępne wyłącznie w wersji na Xboksa 360.

Alan Wake - pierwsze recenzje

Patryk Purczyński
25

Czternaście ocen gry Alan Wake zebrał dotychczas portal Metacritic. Najbardziej znane serwisy branżowe są w większości bardzo zadowolone z gry Remedy, choć nie wszyscy popadają w zachwyt.

W tym tygodniu na gram.pl - zapowiedzi artykułów (10/2010)

Łukasz Wiśniewski
11

W tym tygodniu możecie się spodziewać miedzy innymi recenzji gier Battlefield: Bad Company 2, Final Fantasy XIII, Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising i Silent Hunter 5: Bitwa o Atlantyk. Będą też zapowiedzi i pierwsze wrażenia, zapraszamy!

Twórcy Alana Wake'a pewni swego

Patryk Purczyński
12

Pracownicy Remedy Entertainment są przekonani, że ich nowe dzieło - Alan Wake - odniesie sukces. Nie mogą się też doczekać momentu, w którym gracze poznają tytuł tworzony od wielu już lat.

Tworzenie fabuły Alana Wake'a wciąż trwa

Patryk Purczyński
31

Jak zakończy się Alan Wake? Tego nie wie nikt. W jednym z wywiadów Sam Lake z Remedy Entertainment zdradził, że sprawa finału gry rozstrzygnie się w dalszym toku produkcji.

Alan Wake nie dotrze na PC

Łukasz Odziewa
92

Niestety, zła wiadomość dla wszystkich posiadaczy PC, którzy wyczekują gry Alan Wake. Niestety, Alan nie pojawi się na komputerach osobistych.

Major Nelson odkrywa, co zobaczymy na X10

Grzegorz Bonter
8

Myśleliście, że X10 upłynie pod znakiem niespodzianek? Nic z tych rzeczy. Major Nelson odkrywa prezentowane tytuły już teraz.

Alan Wake 2 możliwy

Patryk Purczyński
7

Prasa lubi spekulować. Dla dziennikarzy branżowych informacja o zawartościach dodatkowych do Alana Wake'a to za mało. Domagają się potwierdzenia kontynuacji. Czy aby nie za wcześnie?