1Heart

Producent: Chicken in The Corn

Wydawca: IQ Publishing

Premiera: 20.11.2014

Gatunek: przygodowa

Wersja językowa: PL

1Heart to gra przygodowa z interfejsem point and click, która została stworzona przez polskie studio niezależne Chicken in the Corn. Autorzy zaserwowali intrygującą, przygnębiającą fabułę i wzbogacili swoje dzieło licznymi nawiązaniami do świata rzeczywistego i polskiego internetu.

Główną bohaterką 1Heart jest mała dziewczynka, która cierpi na depresję od momentu, kiedy jej siostra bliźniaczka zniknęła bez śladu. Okazuje się, że została porwana i trafiła do przerażającej krainy na pograniczu jawy i snu. Tylko my możemy ją uratować, przy okazji szukając odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, w tym kluczowe – o co w tym wszystkim chodzi?! Zadanie będzie dość trudne, bowiem w grze próżno szukać rozbudowanych dialogów czy postaci niezależnych, z którymi można porozmawiać. Przez większość czasu na ekranie znajduje się jedynie zagubione dziecko, którego poczynaniami sterujemy.

1Heart stawia nacisk na eksplorację tajemniczego miejsca, w którym toczy się akcja produkcji. Twórcy przygotowali ponad 60 ręcznie malowanych lokacji wypełnionych przedmiotami, których należy użyć w odpowiednich miejscach, by rozwiązać mniej lub bardziej skomplikowane zagadki natury logicznej. Poza nimi dostępne są również łamigłówki na wzór plansz z ukrytymi obiektami oraz mini-gry.