Recenzje gier

Max Payne: Antologia - recenzja

Curtiss
19

Kiedy w roku 2001 pojawił się Max Payne, okrzyknięto go tytułem rewolucyjnym. Doceniony przez graczy, ciepło przyjęty przez krytyków. Cieszył się opinią gry dobrze skonstruowanej, zarówno od strony technicznej (sterowanie, fizyka gry itp.), jak i w kwestiach wizualizacji. Na kolana rzucała koncepcja Bullet Time’u, czyli efektownego zwolnienia czasu. Dziś nie znajdziemy wśród osób myślących o sobie w kategorii "gracz" wielu takich, które nie zetknęły się z tym tytułem chociażby pośrednio.

Chessmaster 10th Edition - recenzja

Aiglon
1

Licząca ponad dwa i pół tysiąca lat gra ma wiele komputerowych odmian, a Chessmaster to jedna z najbardziej znanych serii poświeconych owej szacownej, starożytnej grze. Z edycji na edycję wzbogacana była nie tylko szata graficzna, ale i możliwości samego programu, poziomy zaawansowania, zadania i wyzwania, jakie czekają zarówno na początkującego gracza, jak i doświadczonego szachistę. Prezentowane, jubileuszowe wydanie to już dziesiąta odsłona cyklu, jak zwykle dobrze przygotowana i znakomicie grywalna.

Weekend z grą eXperience 112 - Wyniki badań

Curtiss
10

Era gier przygodowych została zapoczątkowana gdzieś u zarania istnienia idei komputerów osobistych. Przez te wszystkie lata pojawiły się wśród nich liczne tytuły, które obrosły wręcz legendą. Do ich grona ma obecnie szansę dołączyć eXperience 112. Dla tej gry inspiracją śmiało mogłyby być takie pozycje, jak Kula czy Gen. Jednak niezwykły klimat nie gwarantuje jeszcze sukcesu, dlatego też autorzy eXp 112 posłużyli się kilkoma sprawdzonymi, acz wysłużonymi technikami, do których jednak dodali sporo odświeżających i interesujących nowości.

The Settlers III - IV

fett
0

W ostatnich dniach zaprezentowaliśmy Wam krótki rzut okiem na The Settlers: Dziedzictwo Królów. Gra wciąż budzi wiele sprzecznych uczuć, jako że z jednej strony zachwyca tym, jak wygląda, z drugiej zaś utraciła gdzieś w długiej drodze produkcji ducha serii. Dziś, w telegraficznym skrócie, postaramy się przedstawić, na czym polega fenomen The Settlers, biorąc na warsztat trzecią i czwartą część cyklu.

Najnowsze
Lubisz nas?