Recenzje gier

The Walking Dead: Long Road Ahead - recenzja

Łukasz Berliński
0

W oczekiwaniu na trzeci sezon serialu, Telltale Games podsuwa graczom trzeci epizod The Walking Dead. Czy Long Road Ahead trzyma wysoki poziom poprzednich odcinków? Przekonajcie się w naszej recenzji.

Trine 2: Goblin Menace - recenzja

Patryk Purczyński
2

Trening szarych komórek to rzecz przyjemna i pożyteczna. A Trine 2: Goblin Menace jest pod tym względem jak szorstki sierżant dla cherlawego szeregowca.

Dark Souls: Prepare to Die Edition - recenzja

Łukasz Wiśniewski
46

Prośby graczy zostały spełnione i gra Dark Souls trafiła na PC. Do tego od razu w wersji z DLC, na które konsolowcom przyjdzie jeszcze chwilę poczekać. Są powody do mruczenia, prawda? Otóż nie, nieprawda...

Borderlands 2 - recenzja

Michał Nowicki
47

Poszukiwania nowego, poszukiwaniami, jednak niekiedy przyjemnie jest wskoczyć do doskonale znanego od lat jeziora, ciesząc się tym, że ktoś wysprzątał wreszcie plażę, postawił nowy pomost, a w budce z mlekiem przybyło kilka jego gatunków. Taki powrót „na stare śmieci” ma wszakże sens i bawi tylko wtedy, gdy nie tylko nie psuje wspomnień, ale je wzbogaca. I tak właśnie jest z Borderlands 2.

Orcs Must Die! 2 - recenzja

Patryk Purczyński
0

Orkowie znów atakują i znów aż proszą się o to, by ktoś ich powstrzymał. A najlepiej, gdyby szczeliny broniło aż dwoje śmiałków.

Tokyo Jungle - recenzja

Robert Sawicki
0

Dobra, przyznaję - z moich tajnych informacji wynika, że grę do recenzji dostałem tylko dlatego, bo tak naprawdę nie chciał jej nikt inny. Pfrrrt, wielkie mi rzeczy. Jeśli właśnie takie ochłapy mam dostawać od czasu do czasu, to nie mam nic przeciwko.

LittleBigPlanet PlayStation Vita – recenzja

Krzysiek Ogrodnik
0

PS3 dostało właśnie prztyczka w nos od swojej młodszej siostry - LittleBigPlanet PlayStation Vita to najlepsza odsłona serii!

Transformers: Fall of Cyberton - recenzja

Michał Ostasz
23

Każdy szanujący się fan szeroko pojętych gier akcji powinien zaliczyć walkę z Tyranozaurem z pierwszej odsłony serii Tomb Raider, dramatyczne lądowanie w Normandii z klasycznego już Medal of Honor: Allied Assault i wreszcie długą “przejażdżkę” pociągiem w Uncharted 2: Among Thieves. Od kilku dni do tej listy śmiało możemy dodać także kilka momentów z gry Transformers: Fall of Cybertron. Czy produkcja bazująca na serii zabawek od Hasbro faktycznie jest tak dobra? Owszem.

Awesomenauts - recenzja

Sławek Serafin
4

Kolorowa, platformowa, dwuwymiarowa wersja League of Legends prosto z konsol. Daje radę?

Sleeping Dogs - recenzja

Adam Berlik
34

True Crime: Hong Kong zdaniem Activision nie spełniał standardów, więc firma postanowiła anulować prace nad tym tytułem. To najwyraźniej zamiast osłabić morale twórców, jeszcze je zwiększyło, w efekcie czego Sleeping Dogs ma szansę zgarnąć nagrodę w kategorii Gra Roku.

Darksiders II - recenzja

Mateusz Kołodziejski
21

Darksiders II to sequel z prawdziwego zdarzenia. Nie tylko rozwija oryginalną historię, ale też usprawnia znane elementy rozgrywki i wprowadza zupełnie nowe rozwiązania. Dzięki temu, w przeciwieństwie do wielu innych kontynuacji (patrzę na ciebie, Activision) oferuje odmienne wyzwania i wrażenia niż poprzednik. Warto było czekać na nadejście Śmierci!

Deponia - recenzja

Sławek Serafin
2

Pośród ruin świata prosty śmieciarz zakochuje się w pięknej dziewczynie, która spadła z nieba.

Blacklight: Retribution - recenzja

Sławek Serafin
25

W pierwszej lidze sieciowych strzelanek pojawił się nowy beniaminek, Blacklight: Retribution. I od razu ma szansę walczyć o mistrzostwo.

Tony Hawk's Pro Skater HD - recenzja

Adam Berlik
12

Czy gra, która ma kilkanaście lat na karku, może bawić tak samo, jak za dawnych czasów? Tony Hawk’s Pro Skater HD udowadnia, że tak, choć zmiany i nowości zaproponowane przez Robomodo i Actvision niekoniecznie wszystkim się spodobają.

Might & Magic: Heroes VI - Pirates of the Savage Sea - recenzja

Łukasz Wiśniewski
16

Might & Magic: Heroes VI - Pirates of the Savage Sea to pierwsze rozszerzenie do najnowszej odsłony popularnego cyklu strategii turowych. Czy warto sięgnąć po opowieść, której bohaterem jest Crag Hack, czy też może lepiej zadowolić się wydaną w tym samym czasie łatką 1.5?

Endless Space - recenzja

Sławek Serafin
44

Nieskończona przestrzeń Endless Space to najfajniejsza tegoroczna niespodzianka strategiczna.

The Walking Dead: Starved for Help - recenzja

Łukasz Berliński
7

Telltale Games kazało sobie czekać na drugi epizod The Walking Dead dłużej niż początkowo zakładano, ale cierpliwość została nagrodzona. Starved for Help to jeszcze mocniejsze dialogi oraz ciężkie decyzje do podjęcia, których będziemy żałować. Nie żałujcie więc sobie czasu na zagranie w ten epizod.

Niesamowity Spider-Man - recenzja

Łukasz Berliński
25

Niesamowity Spider-Man w kinach udowadnia, że reboot po paru latach od całkiem świeżej trylogii z Człowiekiem Pająkiem w roli głównej może się udać. Niesamowity Spider-Man w czytniku konsoli udowadnia, że można zrobić całkiem dobrą grę na bazie filmowej licencji. Niesamowite.

LEGO Batman 2 - recenzja

Krzysiek Ogrodnik
5

LEGO Batman był najlepiej sprzedającą się grą z całej serii, choć nie miał najwyższej średniej ocen. Sequel pójdzie w jego ślady?

Krater: Shadows over Solside - recenzja

Michał Nowicki
9

Gry utrzymane w klimacie post-apokaliptycznym, to mój konik. Klimat ten polubiłem w Wastelandzie, a pokochałem miłością szczerą i bezkrytyczną po pierwszych godzinach Fallouta. Nie oznacza to wszakże, że każdą grę opowiadającą o losach niedobitków ludzkości traktował będę z pobłażaniem. Tak też będzie z Krater: Shadows over Solside, czyli pierwszym epizodem niezależnej produkcji szwedzkiego studia Fatshark.

Resonance - recenzja

Sławek Serafin
9

Czy brzydkie może być piękne? Może, jeśli jest brzydkie z zewnątrz, a piękne od środka. Często jednak nawet się do środka nie zagląda, bo jest tyle pięknych rzeczy wokół, że szkoda na to czasu. Ale na Resonance nie szkoda.

Spec Ops: The Line - recenzja

Patryk Purczyński
28

To miał być kolejny zwyczajny shooter z kilkoma elementami, dzięki którym nie zatonąłby całkowicie w morzu tytułów podobnych do siebie. Spec Ops: The Line okazało się jednak czymś znacznie więcej.

Battlefield 3: Walka w zwarciu - recenzja DLC

Michał Nowicki
12

Walka w zwarciu, to już drugi po Back to Karkand zestaw map i kilku nowych reguł do Battlefield 3. O ile jednak ten pierwszy wyjątkowo mi się spodobał, o tyle drugi wzbudził już dość mieszane uczucia. I to niekoniecznie tylko dlatego, że próbuje naśladować styl Call of Duty.

Gra o Tron - recenzja

Michał Nowicki
39

Gra o Tron cPRG, to drugie podejście studia Cyanide do znanego już dzięki serialowi HBO chyba wszystkim świata Pieśni Lodu i Ognia Geogre'a R.R. Martina. Podejście moim zdaniem znacznie bardziej udane, niż w przypadku strategii Genesis, jednak wciąż nie pozbawione wad. I to dość licznych.

Alan Wake na PC - recenzja

Patryk Purczyński
20

Pecetowego Alana Wake'a ocenić jest bardzo ciężko. Ma swoje atuty (związane zwłaszcza ze sposobem wydania), ale są i wady w rozgrywce. Tym niemniej, dobrze się stało, że pisarz wreszcie na blaszaki przybył.

Lollipop Chainsaw - recenzja

Łukasz Wiśniewski
13

Lollipop Chainsaw to przedstawicielka ginącego ostatnio gatunku gier, które nie udawały, że są czymś więcej niż grami i nie siliły się na realizm. Taki wielki lizak zawierający w sobie 100% bezpretensjonalnej rozrywki...

Dragon's Dogma - recenzja

Łukasz Wiśniewski
23

Dynamiczna jatka w klimatach fantasy, doprawiona przez japońskich autorów greckim sosem - Dragon's Dogma potrafi zaskoczyć. Zwykle pozytywnie, ale czasem i negatywnie.

Batman: Arkham City - Harley Quinn`s Revenge - recenzja

Krzysiek Ogrodnik
16

Świetna gra zwykle nie równa się świetnym dodatkom, ale Rockstar przy GTA IV pokazał, że i rozszerzenia gier z otwartym światem potrafią być fenomenalnie, więc wiele sobie obiecywałem po Harley Quinn`s Revenge. Czy słusznie?

DiRT Showdown - recenzja

Mateusz Kołodziejski
7

Seria DiRT swoimi korzeniami sięga symulatorów rajdowych, ale w ciągu ostatnich lat pojawiało się w niej coraz więcej wariantów rozgrywki raczej luźno związanych z wyścigami. DiRT Showdown jest punktem kulminacyjnym tego trendu – dodatkowe tryby zajęły w nim miejsce tradycyjnej walki o wykręcenie najlepszego czasu na oesie.

Mortal Kombat - recenzja

Mateusz Kołodziejski
11

Mortal Kombat zawsze wyróżniał się na tle konkurencji. Wbrew obowiązującym w bijatykach trendom ukazywania walk w lekko komiksowym stylu, dzieło Midway pozostawało wierne konwencji gore. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej odsłony serii, która za sprawą NetherRealm trafiła niedawno na Vitę.

Gravity Rush - recenzja

Mateusz Kołodziejski
8

Jeżeli miałbym scharakteryzować Gravity Rush trzema słowami, napisałbym, że jest to gra wciągająca, oryginalna, urzekająca... wymagająca, piękna, fascynująca i satysfakcjonująca. A niech to, nie mogłem się powstrzymać.

Mad Riders - recenzja

Adam Berlik
4

Można mówić, że Mad Riders to nail'd z nowym tytułem, lecz wydany na Xbox Live Arcade. Ale czy to źle, skoro otrzymujemy bardzo grywalną produkcję w cenie dużej pizzy? Zdecydowanie nie, pod warunkiem, że nie graliśmy w drugą z wyżej wymienionych gier.

Recenzja Resistance: Burning Skies

Michał Mielcarek
18

Nareszcie. Doczekaliśmy się pierwszego shootera FPP pełną gębą, w którego można grać na dwóch gałkach analogowych. Resistance: Burning Skies tym samym przechodzi do historii elektronicznej rozrywki. A czy zostanie zapamiętany, jako dobra gra?

LEGO: Harry Potter Lata 5-7 na PlayStation Vita – recenzja

Wiktor Keller
4

Seria LEGO towarzyszy nam już ponad siedem lat, jest znana i lubiana na całym świecie, a pomimo tego twórcy zamiast potraktować należycie swoich fanów zaserwowali im konwersję zrobioną na kolanie. Szkoda, ale nawet pomimo niedoróbek LEGO: Harry Potter Lata 5-7 to nadal jakimś cudem całkiem sympatyczna produkcja.

Diablo III - recenzja

Michał Nowicki
114

Z Diablo III wszyscy próbujący dokonać oceny mają trzy podstawowe problemy: to Diablo, to Blizzard, to ponad dziesięć lat czekania. Trudno więc na tę grę spojrzeć inaczej, niż przez pryzmat wymienionych kwestii, to zaś wiąże się z kolejną, niezwykle ważną - gigantycznymi oczekiwaniami ze strony graczy. Gigantycznymi, ale z drugiej strony piekielnie niesprecyzowanymi. Czy w tym bulgoczącym kotle, pod którym ogień podsycają wciąż kolejne hordy internetowych "hejterów" i "fanbojów", Blizzard potrafił upichcić coś strawnego?

Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier - recenzja

Mateusz Kołodziejski
32

Duch to według powszechnych wyobrażeń emanacja osoby zmarłej. Z reguły nikomu nie spieszy się na tamten świat, ale Duchami w jakie można wcielić się w Ghost Recon: Future Soldier chciałby zostać każdy.

Max Payne 3 - recenzja

Łukasz Berliński
85

Dziewięć lat - tyle kazał sobie czekać Max Payne z powrotem na łono wirtualnej rozrywki. Pracę nad kultową marką przejęło doświadczone studio Rockstar, co z jednej strony cieszyło, z drugiej, po pierwszych zwiastunach, niepokoiło o zachowanie mrocznego klimatu. Czy Max Payne 3 sprostał legendzie poprzednich dwóch części? Przekonajcie się w naszej recenzji.

Farming Simulator 2011 - Zestaw Dodatków - recenzja

Patryk Purczyński
0

W trakcie zabawy z Farming Simulator 2011 i Zestawem Dodatków nie zgłębiłem niestety tajemnicy sukcesu tej produkcji. A i rozszerzenia nie wywarły na mnie większego wrażenia.

The Walking Dead: A New Day - recenzja

Łukasz Berliński
16

The Walking Dead to jedna z najciekawszych pozycji komiksowych ostatnich lat, a także jeden z najlepszych seriali prezentowanych obecnie w amerykańskiej telewizji. Na kanwie popularności tego tytułu studio Telltale Games postanowiło zaadaptować komiksowe historie w formie epizodycznej gry przygodowej. Czy z równie dobrym rezultatem? Przekonajcie się w naszej recenzji.

Legend of Grimrock - recenzja

Michał Nowicki
29

Legend of Grimrock był tytułem, który od pierwszych swoich zapowiedzi wzbudził moje olbrzymie zainteresowanie. Zaintrygowało mnie przede wszystkim to, że fińska ekipa Almost Human od samego początku odgrażała się, że w ich produkcji nie będzie miejsca na żadne kompromisy. I przyznam, że nie chciało mi się wierzyć w to, że ktokolwiek odważy się w 2012 roku wypuścić na rynek prawdziwego i hardcore'owego dungeon crawlera. Byłem Myszastym małej wiary...

Sniper Elite V2 - recenzja

Krzysiek Ogrodnik
19

Gdy wydawca zastrzega, że recenzję danej gry możemy puścić dopiero po premierze zapala nam się czerwona lampka – to musi być straszny rupieć. Tak było w przypadku Sniper Elite V2, nie potrafię jednak zrozumieć dlaczego – ten produkt naprawdę nie ma się czego wstydzić.

Men of War: Wyklęci Bohaterowie - recenzja

Łukasz Wiśniewski
4

Men of War: Wyklęci Bohaterowie to już piąta osłona serii MoW. Tym razem jako temat przewodni posłużyła twórcom historia karnych batalionów Armii Czerwonej. Trudny to temat, no i trudna gra - ale czy udana?

Nightmares from the Deep: The Cursed Heart - recenzja

Adam Berlik
7

Artifex Mundi, specjalizujące się w tworzeniu gier przygodowych, nie zwalnia tempa i tym razem serwuje nam opowieść w pirackich klimatach. Nightmares from the Deep: The Cursed Heart jest równie udane, co poprzednie gry wspomnianego producenta.

Botanicula - recenzja

Adam Berlik
20

Amanita Design, twórcy Machinarium i cyklu Samorost, po raz kolejny pokazują, że są w niesamowitej formie. Ich najnowsze dzieło, Botanicula, to – wbrew pozorom – nie tylko typowa przygodówka, ale coś więcej.

UEFA Euro 2012 Poland-Ukraine - recenzja

Michał Mielcarek
24

Po kilku oficjalnych grach poświęconych Mistrzostwom Świata albo Mistrzostwom Europy w piłce nożnej, nadszedł czas na... dodatek o Euro 2012 do FIFA 12. Niestety, wyjątkowo nieudany. Tak kiepskiej gry piłkarskiej od EA nie widzieliśmy od lat.

Prototype 2 - recenzja

Łukasz Wiśniewski
9

Totalna rozwałka z gry Prototype była jedynie prototypem dla rozwałki z Prototype 2. Jest brutalnie, dynamicznie i miodnie - nowe dzieło Radical Entertainment to w zasadzie kwintesencja dobrej konsolowej rozrywki.

Risen 2: Mroczne Wody - recenzja

Łukasz Wiśniewski
83

Ahoj, szczury lądowe! Mieliśmy już okazję popłynąć po łupy okrętem zwanym Risen 2: Mroczne Wody. Wykonaliśmy zadanie i dzielimy się z wami opowieścią o podróży!

Wiedźmin 2: Zabójcy królów: Edycja Rozszerzona - recenzja (Xbox 360)

Michał Nowicki
69

Wiedźmin 2: Zabójcy królów trafił ostatecznie na konsolę Xbox 360. Niemal rok po premierze, po wielu przejściach i chwilach niepewności, Geralt ma wreszcie szansę dotrzeć do graczy, którzy nie mają czasu na ustawiczne grzebanie w pecetowych bebechach. Czy warto było czekać tyle czasu, by móc zasiąść z padem w dłoni przed dużym telewizorem? Owszem. Konsolowa wersja przygód wiedźmina broni się bowiem bardzo skutecznie.

Yakuza: Dead Souls - recenzja

Wiktor Keller
5

Znana seria gangsterskich gier akcji od Segi rozkłada akcenty inaczej niż dotychczas – zamiast skomplikowanej i ckliwej historii o mafii, dostajemy prostą bajeczkę o rozpruwaniu zombie. Eksperyment zaowocował grą ledwie przyjemną – nadmiernie uproszczoną, kładącą zbyt duży nacisk na słabe strzelanie i idącą ścieżką recyklingu elementów serii. Czy mimo tego może się podobać?

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations - recenzja

Mateusz Kołodziejski
17

Ostatnie miesiące to niekończące się święto fanów bijatyk. W tym roku swoją premierę miały już Soul Calibur V, UFC Undisputed 3 i Street Fighter X Tekken, a niebawem dołączy do nich również Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations. Czy dwunasta (!) odsłona serii tworzonej przez Cyber Connect 2 wyróżnia się na tle konkurencji i poprzedników na tyle, że warto zwrócić na nią uwagę?

Silent Hill: Downpour - recenzja

Michał Mielcarek
15

Silent Hill. Bodaj najstraszniejsze miasteczko gier video. I jedno z najbardziej eksploatowanych miejsc przez „tych pazernych wydawców”. Odarte z tajemniczości, zbanalizowane. Gracze doskonale wiedzą, czego się spodziewać zapuszczając się do tej przeklętej mieściny. A skoro wiedzą, to jak mają się bać?

Resident Evil: Operation Raccoon City - recenzja

Mateusz Kołodziejski
12

Resident Evil: Operation Raccoon City stało się jedną z najgłośniejszych premier początku 2012 roku. Chociaż Capcom od długiego czasu oswajał nas z myślą, że nadchodzący tytuł nie jest pełnoprawną odsłoną serii, a niezobowiązującym spin-offem, kolejne informacje o tym tytule budziły coraz większy niepokój wśród fanów serii. Teraz, wraz z pojawieniem się gry na półkach sklepowych możemy sami przekonać się o tym czy Operation Raccoon City jest rzeczywiście tak straszne, jak je malują.

Ninja Gaiden 3 - recenzja

Michał Mielcarek
8

Nowa odsłona serii słynącej z wysokiego poziomu trudności tym razem otwiera się na graczy niedzielnych. I słusznie, bo może zdobyć nowych fanów. Szkoda, że przy tym popełnia sporo błędów, które odrzucą od niej miłośników poprzednich części.

Ninja Gaiden Sigma Plus - recenzja

Krzysiek Ogrodnik
4

Vita ma naprawdę świetny pakiet startowych tytułów. Jednym z nich jest Ninja Gaiden Sigma Plus - gra, którą już bardzo dobrze znamy, ale jeśli wcześniej nie mieliście z nią styczności, to teraz jest świetny moment, żeby naprawić ten błąd.

Wargame: Zimna Wojna - recenzja

Łukasz Wiśniewski
18

Wargame: Zimna Wojna to wymagająca gra strategiczna, nieco podobna w założeniach do serii Blitzkrieg i Sudden Strike, ale w nieco większej skali. Jakby tego było mało, jedna z kampanii poświęcona jest Polsce, Stanowi Wojennemu i sowieckiej interwencji.

Jak and Daxter Trilogy - recenzja

Mateusz Kołodziejski
9

Kiedy dziś widzimy nazwę Naughty Dog myślimy od razu - to ci od Uncharted! Jednak przed nastaniem PlayStation 3 nikt nie słyszał o Nathanie Drake'u. Wtedy znajome logo z odciskiem psiej łapy kojarzyło się przede wszystkim z bezkonkurencyjnymi platformówkami. Nie musicie wierzyć mi na słowo. Zamiast tego możecie przekonać się o tym urządzając sobie powrót do przeszłości z Jak and Daxter Trilogy.

Najnowsze
Lubisz nas?