Recenzje gier

Dark Souls II - recenzja

Adam Berlik
26

Po przejściu gry, rozpoczęciu zabawy w trybie New Game Plus i sprawdzeniu innych klas postaci mogę śmiało napisać, że Dark Souls II zasługuje na bardzo wysoką notę i przewyższa legendarnego poprzednika w wielu aspektach.

Deadly Puzzles: Toymaker - recenzja

Adam Berlik
2

Artifex Mundi znane jest ze świetnie wykonanych i zróżnicowanych gier przygodowych. Jedna z najnowszych propozycji studia, Deadly Puzzles: Toymaker, wygląda pięknie, ale oferuje niewiele ponad ucztę dla oczu odbiorcy.

Banished - recenzja

Sławek Serafin
26

Uroki powstrzymywania mieszkańców górskiej wioski przed śmiercią z głodu i chłodu.

Strider - recenzja

Piotr Bajda
1

Ktoś przesadził ze zdmuchiwaniem kurzu ze Stridera i przy okazji zdmuchnął też elementy udanej gry.

Blackguards - recenzja

Paweł Pochowski
9

Niesłuszne oskarżenie o morderstwo, ucieczka z więzienia z nowo poznanymi sprzymierzeńcami, a następnie dziesiątki walk w celu dotarcia do sensu sprawy. Historia w Blackguards zaczyna się od trzęsienia ziemi, ale wbrew pozorom po nim wcale nie nadchodzi tsunami. Wprost przeciwnie.

The Wolf Among Us: Smoke & Mirrors - recenzja

Adam Berlik
3

Po kilku miesiącach przerwy Bigby Wolf wznawia poszukiwania zabójcy wzbudzającego strach wśród mieszkańców Nowego Jorku. Czy drugi odcinek The Wolf Among Us trzyma poziom pierwszego epizodu?

Broken Age - recenzja

Paweł Pochowski
8

14. marca 2012 roku Tim Schafer dokonał czegoś, co odmieniło branżę gier. Z ogromnym sukcesem zakończył zbiórkę pieniędzy na stworzenie niewielkiej gry przygodowej zatytułowanej Broken Age. Projekt miał powstać za niezbyt wielką, jak na apetyt branży, sumę 400 tysięcy dolarów. Coś poszło nie tak, ponieważ gracze wyłożyli ze swoich portfeli znacznie, znacznie więcej.

Doki Doki Universe - recenzja

Piotr Bajda
0

Doki Doki Universe to gra o poszukiwaniu duszy. I faktycznie, ma duszę. Szkoda jedynie, że nic ponadto.

Assassin's Creed Liberation HD - recenzja

Małgorzata Trzyna
13

Ponad rok temu, gdy ukazało się Assassin's Creed III: Liberation na PS Vita, zastanawiałam się nad kupnem tejże konsoli. Pokusa była silna, ale nie byłam gotowa na tak duży wydatek dla jednej tylko gry - zwłaszcza, że tytuł ten, stworzony z myślą o urządzeniach przenośnych, nie mógł dorównać produkcjom z serii Assassin's Creed na PC czy konsole stacjonarne. Gdy po roku czasu Ubisoft ogłosił, iż planuje wydanie Assassin's Creed Liberation HD, była to dla mnie wspaniała wiadomość.

Rocksmith 2014 - recenzja

Zbigniew Borowski
17

Nauka gry na gitarze to problematyczna sprawa. Przekonał się o tym każdy, kto przeżywał fascynację rockowymi kapelami i próbował się z sześciostrunowym instrumentem, starając się wyjść poza standardowy riff "Smoke on The Water". Patrząc na to, jak wyglądała moja gitarowa edukacja kiedyś, a jak rzeczy mają się dziś, czuje się jakbym był w zupełnie innym świecie. Nieważne, czy jesteś kompletnie zielony, czy jesteś samoukiem, który nie ma jakichkolwiek podstaw teoretycznych - Rocksmith 2014 posiada w swojej ofercie dla każdego coś dobrego.

Xbox 360 - recenzja

Piotr Bajda
39

Drugie podejście Microsoftu do zawojowania konsolowego rynku to już przeszłość. Teraz jesteśmy świadkami trzeciego. Zanim jednak całkowicie przejdziemy w tryb Xboksa One, rozliczmy się z minionymi ośmioma latami.

Tiny Brains - recenzja

Paweł Pochowski
0

Było ich czterech. Ulubieńców szalonego naukowca, zamkniętych w niewielkim akwarium robiącym za więzienie, w którym tylko dzięki ich niewielkim rozmiarom pozostawała jakakolwiek przestrzeń życiowa. Małe Móżdżki, bo tak ich pieszczotliwie nazywał stwórca/oprawca/facet w dziwnym kitlu/mężczyzna ze śmiesznym akcentem dzień w dzień stawały przed kolejnymi wyzwaniami, pokonując coraz to bardziej skomplikowane i wymyślne przeszkody.

Gran Turismo 6 - recenzja

Piotr Bajda
14

Ostatni wielki tytuł na wyłączność PlayStation 3 przekracza linię mety. Triumf to czy blamaż? Prawda - jak zwykle - jest gdzieś pośrodku.

FIFA 14 (PS4) - recenzja

Piotr Bajda
11

Kopiuj-wklej z minionej generacji czy świeży produkt skrojony na miarę nowych konsol? Co powiecie na jedno i drugie?

StarDrive - recenzja

Sławek Serafin
11

Ambitna kosmiczna strategia 4X z unikalnym systemem projektowania okrętów i bitwami w czasie rzeczywistym.

Ryse: Son of Rome - recenzja

Krzysiek Ogrodnik
22

Crytek gwarantuje wizualne fajerwerki, więc jest idealnym studiem do przygotowania gry pokazującej moc konsoli. Wysmażony przez nich Ryse: Son of Rome zdecydowanie staje na wysokości zadania pod względem oprawy, ale czy broni się czymś jeszcze?

A-Men 2 - recenzja

Adam Berlik
1

Najtrudniejsza gra na PSN? A-Men 2 z pewnością sam się nie przejdzie, ale szkoda, że tak wiele zależy tu od szczęścia, a tak mało od umiejętności gracza. Mimo to potrafi wciągnąć.

Goodbye Deponia - recenzja

Sławek Serafin
49

Nadszedł czas pożegnania z planetą śmieci. Jak się kończy trylogia Deponii?

Najnowsze
Lubisz nas?