Publicystyka

Reality Pump - burzliwa historia polskiej legendy

Mateusz Mucharzewski
7

Chociaż dzisiaj Reality Pump zapamiętamy jako jedną z legend polskiego gamedev-u, działanie tej ekipy nie zawsze chodziły w parze z sukcesami. Mimo kilku niezłych tytułów studio odchodzi po cichu i bez żalu wśród graczy.

Nostalgia za innym światem

Tomasz Pstrągowski
7

Chyba każdy pamięta swój pierwszy raz z Another World. Tajemnicze laboratorium ukryte w podziemnym bunkrze. Sportowe Lamborghini parkujące przed nim z piskiem opon. Naukowy eksperyment przeprowadzany na potężnym komputerze. A później uderzenie pioruna i teleportacja do innego świata.

Weekend z Assassin's Creed Rogue - czy Asasyni są lepsi niż Templariusze?

Małgorzata Trzyna
6

Asasyni i Templariusze pragną, by na Ziemi wśród ludzi zapanował pokój i walczą o to od zarania dziejów. Choć mają taki sam cel, chcą osiągnąć go w inny sposób. Templariusze chcą sprawować nad ludzkością pełną kontrolę. Asasyni stoją zaś na straży wolnej woli, wierząc, że dzięki edukacji ludzie zdołają nauczyć się wspólnie budować przyszłość zamiast walczyć ze sobą.

Weekend z Assassin's Creed Rogue - przypomnienie wydarzeń z poprzednich części serii

Małgorzata Trzyna
9

Pierwsza odsłona serii Assassin's Creed ukazała się w 2007 roku. Od tego czasu wydano 8 części na "duże konsole" (9, jeśli liczyć Assassin's Creed III: Liberation) oraz szereg spin-offów, komiksów i książek rozbudowujących uniwersum. Niniejszy artykuł przeznaczony jest dla tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie pokrótce najważniejsze wydarzenia i zawiera spoilery.

Rozkmina na weekend: Jak powinno się robić znajdźki

Mateusz Mucharzewski
22

Zbieranie wszystkiego co się da to jedno z dziwniejszych przyzwyczajeń graczy. Paradoksalnie szukanie znajdziek, bo o nich mowa, w większości produkcji zaimplementowane jest bez większego sensu.

Najnowsze
Lubisz nas?