Publicystyka

Nostalgia za innym światem

Tomasz Pstrągowski
7

Chyba każdy pamięta swój pierwszy raz z Another World. Tajemnicze laboratorium ukryte w podziemnym bunkrze. Sportowe Lamborghini parkujące przed nim z piskiem opon. Naukowy eksperyment przeprowadzany na potężnym komputerze. A później uderzenie pioruna i teleportacja do innego świata.

Rozkmina na weekend: Jak powinno się robić znajdźki

Mateusz Mucharzewski
22

Zbieranie wszystkiego co się da to jedno z dziwniejszych przyzwyczajeń graczy. Paradoksalnie szukanie znajdziek, bo o nich mowa, w większości produkcji zaimplementowane jest bez większego sensu.

Ubisoft i małe gry, czyli małżeństwo z rozsądku

Mateusz Mucharzewski
9

Z jednej strony Far Cry, Assassin's Creed, czy Splinter Cell. Z drugiej Child of Light, Valiant Hearts i Grow Home. Jakim cudem w portfolio Ubisoftu pełnym gier AAA znalazło się miejsce dla mniejszych produkcji?

Gry roku czytelników Gram.pl - najlepsza bijatyka

Jakub Zagalski
1

Ostatni rok nie był bogaty pod względem nowych bijatyk, tym niemniej na rynku pojawiło się kilka ciekawych pozycji. Do jednego wora z napisem "kandydaci do tytułu najlepszej bijatyki 2014" wrzuciliśmy długaśne kombosy, walki na miecze, realistyczną brutalność, kultowe maskotki i grywalne anime. Kto po zakończeniu pojedynku opuści ring o własnych siłach?

Gry roku czytelników Gram.pl - najlepsza gra przygodowa

Kamil Ostrowski
3

W tej kategorii nie mieliśmy problemu z doborem nominacji. Rozkwit gier przygodowych jest faktem. Miłośnicy wirtualnej rozrywki coraz chętniej sięgają w tę stronę, czując zmęczenie natłokiem szablonowych strzelanin i gier akcji.

Indyki à la Nintendo

Jakub Zagalski
0

Nintendo przespało najlepszy moment na wspieranie niezależnych twórców i od ponad roku stara się naprawić swój błąd. W myśl biblijnej zasady "po owocach ich poznacie", sprawdzam, jak firma hydraulika radzi sobie teraz z fenomenem indie games.

Jesień na czterech kółkach

Paweł Pochowski
7

Parafrazując tekst z pewnej polskiej komedii można stwierdzić, że choć tegorocznej jesieni nowego Need for Speeda nie będzie, to miłośnicy wirtualnych czterech kółek raczej nie mają powodów do narzekań. Oto przegląd gier, które zadebiutują w ciągu najbliższych miesięcy.

Najnowsze
Lubisz nas?