Publicystyka

W samo południe podczas buntu kolonii

Lucas the Great
17

Po przerwie powracamy do wstrzymanego miesiąc temu tematu – do eksploracji kosmosu w ujęciu zarówno naukowym, jak i fantastycznym. Czyli do przeglądu rozmaitych wizji, przewijających się w kulturze masowej i sporadycznych dywagacji nad ich sensownością.

Podsumowanie roku na gram.pl

gram.pl
0

Miniony rok przyniósł naprawdę wiele ciekawych wydarzeń i zmian, zarówno w świecie gier jak i na gram.pl. Postanowiliśmy zebrać je i przypomnieć w dwóch obszernych artykułach, stanowiących swoiste podsumowanie tego co najważniejsze w 2007 roku, z dwóch odrębnych punktów widzenia - redakcyjnego i newsowego. Zapraszamy do lektury obu tekstów!

W samo południe świętując na swój sposób

Lucas the Great
16

Rozpoczął się pierwszy prawdziwy dzień Świąt. Wczorajszy był wszak jedynie preludium – zarówno z punktu widzenia czasu wolnego, jak i tradycji katolickiej. Inna sprawa, że to sama Wigilia Bożego Narodzenia z czasem stała się najważniejszym elementem całych Świąt... Te dwa dni, które mamy teraz przed sobą, to dla większości Polaków jedynie okazja do mniej lub bardziej radosnych migracji po kraju i odwiedzin u widzianych ostatnim razem w okolicach Wielkanocy krewnych. Migracji zresztą rozpoczętych już wczoraj – będąc zmuszony do krótkiej podróży, obserwowałem nocą, w okolicach około-stołecznych, nieustający ruch samochodowy na całkiem wysokim poziomie natężenia...

Ace Combat 6 - Przegląd techniczny

Curtiss
16

Mimo zawartych w Ace Combat 6 elementów SF wszystkie maszyny oddane w grze do dyspozycji graczy są odwzorowaniem współczesnych samolotów bojowych. Gra pozwala nam zapoznać się z trzynastoma typami maszyn o rozmaitym zastosowaniu taktycznym. Pozwoliliśmy sobie na stworzenie zestawienia na podstawie danych technicznych owego sprzętu.

Weekend z Ace Combat 6

gram.pl
0

Mało rzeczy rozpala tak wyobraźnię, jak podniebne bitwy w których oprócz celnego oko potrzebne są również olbrzymie umiejętności pilotażu. Właśnie dlatego symulatory myśliwców cieszyły się kiedyś tak ogromnym uznaniem. Niestety od pewnego czasu jedynym porządnym symulatorem lotu jest Microsoft Flight Simulator, jednakże w nim o walkę jest raczej ciężko. Własnie dlatego miłośnicy komputerowej awiacji z takim wytęsknieniem oczekiwali kolejnego tytułu z konsolowej serii Ace Combat. Jego twórcy zapowiadali prawdziwe next genowe doznania towarzyszące grze jak również bardziej symulacyjny tryb lotu.

Nie w samo południe, za to w bardzo ważnej kwestii

Lucas the Great
8

Swoim sobotnim felietonem Hakken wywołał mnie do tablicy. Miałem zamiar jeszcze pociągnąć dalej inny temat, ale nie potrafię stać z boku, gdy kolega redakcyjny prowokuje mnie do dyskusji... Tak więc dziś – mimo tego, że temat jest atrakcyjny niczym blok z wielkiej płyty – napiszę nieco na temat pracy recenzenckiej, tak zwanego obiektywizmu i walki o niezależność od nacisków zewnętrznych.

Za pięć północ z układami

Hakken
19

Nie tak dawno temu światkiem rozrywki elektronicznej wstrząsnął „GameSpot Gate”, czyli sprawa zwolnienia redaktora naczelnego tego serwisu zaraz po opublikowaniu jego niepochlebnej videorecenzji gry Kane & Lynch. Oczywiście, od razu rozgorzała dyskusja na temat obiektywizmu i niezależności dziennikarskiej. Sam GameSpot naturalnie zdementował wszelkie pogłoski, jakoby zwolnienie Jeffa Gerstmanna miało jakikolwiek związek z tą publikacją. Zresztą by może nie miała, ale nie ma to tak naprawdę znaczenia. Powszechnie dotychczas szanowany portal stracił tak dużo zaufania internautów, że teraz będzie musiał się naprawdę namęczyć, by powrócić do dawnej formy. To zupełnie tak samo jak było jeszcze niedawno w Polsce. Wystarczy publiczne pomówienie, by zdyskredytować osobę lub instytucję. Zresztą nie zamierzam tego wydarzenia oceniać, bo tak naprawdę sprawy nie znamy i pewnie nigdy tak naprawdę jej nie poznamy. Wydarzenie to jednak zmobilizowało mnie, by w końcu wypowiedzieć się na temat dziennikarskiego obiektywizmu i niezależności.

Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy

gram.pl
0

Fani Neverwinter Nigts 2 wprost nie mogli się doczekać pierwszego do tej gry dodatku. Nie tylko po to aby poznać dalszy ciąg historii, ale również dlatego, że obiecano w niej poprawić edytor map, który w wersji podstawowej nastręczał wielu kłopotów.

Najnowsze
Lubisz nas?