Publicystyka

Demigod - zapowiedź #2

shinzawai
17

W każdej, nawet najlepszej rodzinie, dochodzi co jakiś czas do sprzeczki. Przeważnie nie mają one wielkiego wpływu na samą familię, jej członków, a tym bardziej cały świat. Chyba że mówimy o boskich rodzinach…

Tokyo Game Show 2008

gram.pl
0

Tokyo Game Show to jedna z największych imprez branżowych. Przez ostatnie 12 lat targi te zbudowały sobie renomę porównywalną z Games Convention i E3. Początkowo odbywały się dwa razy do roku, jednak z czasem organizatorzy postanowili pozostać przy terminie jesiennym. Dzięki temu TGS stało się idealną okazją dla firm z branży do prezentowania swoich produktów i publikowania ogłoszeń na 5 minut przed sezonem świątecznym. W tym roku tokijski festiwal gier odbywa się w dniach 9-12 października i naturalnie nie zabraknie na gram.pl najświeższych nowin z tego wydarzenia.

Warhammer 40,000: Dawn of War Uniwersum

Finnegan
24

Fani świata Warhammer 40K i strategii czasu rzeczywistego mają niewątpliwie powody do zadowolenia. W edycji Złotej Kolekcji ukazało się bowiem Warhammer 40,000: Dawn of War Uniwersum. W skład tego pakietu wchodzą wszystkie gry i dodatki będące częścią tytułu Dawn of War, które zostały dotąd wydane. Pierwsza część gry wprowadzała kilka niekonwencjonalnych dla gatunku RTS rozwiązań (punkty rekwizycji, drużyny żołnierzy), z których znana jest obecnie zarówno cała seria, jak i inne wydawane przez Relic gry, jak choćby Kompania Braci. DoW zdobył sobie rzesze zwolenników, warto więc, korzystając z okazji, którą jest zbiorcze wydanie wszystkich tytułów, omówić je po kolei i przybliżyć tym, którzy nie mieli jeszcze okazji się z nimi zetknąć.

Ręczne rekwizyty

Mejste
6

Chłopcy jeszcze się kurują w szpitalu, a ja wciąż się zastanawiam jak im pomóc. I wiecie co? Doszedłem do wniosku, że może wcale nie potrzeba im jakiś helikopterów, pił spalinowych czy kurewsko drogich wyrzutni rakiet. Wiem! Jak wrócą zabronię im używania czegokolwiek ode mnie. Niech sobie przez parę dni radzą sami. A jak mi powiedzą, że nie mają czym, to utłukę ich jak psa!

Dwa tygodnie z grą King's Bounty: Legenda

gram.pl
0

Czasem ktoś zrobi starym graczom miłą niespodziankę. Na przykład odświeży - z szacunkiem a nie arogancją - klasyczny tytuł sprzed lat. Tak właśnie uczyniło studio Katauri, przywracając z otchłani czasu King's Bounty - grę, która była prekursorką nowego nurtu w komputerowych strategiach. Nurtu, z którego wyrasta chociażby seria Heroes of Might and Magic. Wzruszeni i przytłoczeni rozmiarem produkcji Katauri, zatytułowanej po prostu King's Bounty: Legenda, postanowiliśmy poświecić jej dużo uwagi. Na początek zapraszamy na tygodniowy cykl artykułów, które Wam i nam umila oczekiwanie na premierę...

Ciskanie ludźmi

Mejste
11

Zostawić tych ciuli na pięć minut samych i już wszystko spierdolą. Dałem Marco piłę spalinową, to uciął sobie palce u nogi. Wiedziałem, że jest kompletnym idiotą, ale że aż takim? Chociaż nie wiem, kto jest głupszy, bo Johnny tak się zajął miotaczem płomieni, że niechcący podpalił magazyn, a razem z nim helikopter, i przy okazji podsmażył nieco Teddy’ego. Mieli farta, że się wzajemnie nie pozabijali... Na szczęście w szpitalu mówią, że nic poważnego im się nie stało i niedługo powinni wyjść.

Saints Row 2 - słów kilka o grze

gram.pl
0

Kiedy w mieście panuje bezprawie, w hollywoodzkich produkcjach pojawia się szeryf. W Stilwater jednak wszystko wygląda inaczej. Kiedy uliczne gangi toczą zacięte boje o wpływy, tylko taki, który jest brutalniejszy i bardziej zacięty może wygrać. Jak stać się tym "najkrwawszym"? O tym wszystkim opowie nam Wujek Gary.

Ciężki sprzęt

Mejste
16

Panowie. Wiem, że lubicie wszelkiej maści zabaweczki. Jaka byłaby przyjemność eliminować tych skurwysynów jakimiś zwykłymi pistolecikami? Owszem, czasem trzeba użyć jakiegoś gnata albo własnych pięści, ale po co to robić, skoro mamy dostęp do ciężkiego sprzętu i możemy to zrobić o wiele zabawniej? Oj tak, widzę jak już wam ślinka cieknie. Ale spokojnie, pomału. Dla każdego z was przygotowałem na dzisiaj mały prezencik.

Cena edukacji

Mejste
10

Ok, chłopcy. Żarty się skończyły. To, że podczas nieobecności Johna jako tako udało nam się przeżyć, nie oznacza, że cały czas będziemy siedzieć w tym dilerskim biznesie. Ja rozumiem, narkotyki to przyszłość, ale, kurwa, nie jedyna droga – to tylko maleńki kroczek do odbudowy naszego imperium! Dziwki, pranie brudnej mamony, kontrola nad dzielnicami, kasynami, restauracjami, hotelami, wesołymi miasteczkami... Dobra, zapędziłem się. W każdym bądź razie to jest nasza pieprzona przyszłość! Rozumiecie?! Musimy przejąć kontrolę nad całym Stilwater tak, aby żaden kutas czy inny matkojebca nie przeszkadzał nam w interesach i żeby to oni srali po gaciach na nasz widok, a nie odwrotnie!

Legendary - betatest

Hakken
13

Kiedy Pandora otworzyła puszkę, świat zalało wszelkie zło

Weekend z filmem Vexille

gram.pl
0

Vexille to film anime w nurcie cyberpunku. Połączenie wypróbowane i cieszące się niemałym powodzeniem. Nasz weekend związany z tym filmem poświecimy więc rozważaniom na temat tego, czym jest ów cyberpunk i dlaczego anime cieszy się taką, a nie inną opinią. Opowiemy Wam też co nieco o samym filmie, a teraz kończymy już ten nudnawy wstęp. Nie chcemy przecież od razu dziś zdradzić wszystkiego, o czym będziecie czytać, nie mówiąc już o usypianiu Was.

Weekend z grą Crysis: Warhead

gram.pl
0

Skoro Crysis zebrał tak dobre oceny, nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że kolejna odsłona gry cieszy się sporym zainteresowaniem. Pewne wątpliwości wśród graczy budzi umiejscowienie akcji gry równolegle do wydarzeń znanych z umownej "jedynki". Czy słusznie?

Tydzień z grą Warhammer Online

gram.pl
0

Po wielu latach oczekiwania i nieudanych, zarzuconych projektach, nadeszły nareszcie dobre czasy dla wszystkich miłośników Starego Świata. Uniwersum Warhammera, wykreowane przed laty na potrzeby figurowej gry strategicznej przez angielską firmę Games Workshop zdążyło do tego czasu obrosnąć w wyjątkowo bogatą historię. Oprócz stołowych strategii pojawiła się niezwykle popularna gra fabularna Warhammmer Fantasy Roleplay, pozwalająca na rozgrywanie przygód i kampanii w tym wyjątkowo barwnej, choć ponurej rzeczywistości. Właśnie ten specyficzny charakter, to ciągłe poczucie zagrożenia, wszechobecny wpływ Chaosu i mroczny, pogrążony w ciągłej wojnie świat przyciągnęły tysiące graczy, znudzonych klasycznym klimatem high fantasy w stylu AD&D. Pojawiło się także kilka gier komputerowych, opartych na settingu Starego Świata, wciąż jednak brakowało jednego – możliwości przemierzania jego terenów w towarzystwie innych graczy.

Najnowsze
Lubisz nas?