Artykuły

Rise of Nations: Rise of Legends - frakcja Cuotl

Lucas the Great
21

W ostatniej odsłonie cyklu artykułów o uczestnikach zmagań w Rise of Legends przedstawiamy najbardziej tajemniczą z nacji występujących w grze – Cuotl, którzy są jednocześnie najdalsi standardom fantasy spośród trzech frakcji.

Za pięć północ czyli słowo o fantastyce naukowej

Hakken
30

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego jesteśmy ustawicznie zalewani papką fantasy? Przecież komputer to ewidentny wytwór Hi-Tech, więc powinien być kojarzony raczej z SF. Naturalnie ukazują się czasem tytuły dziejące się gdzieś w dalszej lub bliższej przyszłości, ale poza FPS tak naprawdę nie ma tego zbyt dużo. Oczywiście z dużą regularnością możemy pograć w kolejne gry ze stajni Lucas Arts, ale jak dla mnie Gwiezdne Wojny nie wiele mają wspólnego z nurtem fantastyki naukowej. Cała ta moc za bardzo trąci mi magią, poza tym wojna między dobrem a złem… Z całą pewnością nie tego oczekuję od SF.

Za pięć północ czyli słowo o adaptacjach.

Hakken
23

Muszę przyznać Lucasowi rację. Niewiele jest dobrych adaptacji książek na ekranach komputerów. Oczywiście, można wymieniać wszystkie gry na podstawie Lovecrafta czy Pratchetta, doliczyć do nich adaptacje Władcy Pierścieni i uzyskać całkiem okrągłą liczbę. Jednak w porównaniu do ilości tytułów wychodzących rocznie, okazuje się tego naprawdę niedużo. Pozostaje zatem zadać sobie pytanie: czy to źle? Czy naprawdę chcemy zobaczyć wszystkie świetne książki przeniesione na monitory naszych konsol i blaszaków?

Rise of Nations: Rise of Legends - frakcja Alin

Lucas the Great
21

Tydzień temu opowiedzieliśmy o frakcji Vinci, w dzisiejszej odsłonie przeglądu sił walczących o dominację w grze Rise of Nations: Rise of Legends chcielibyśmy wam przybliżyć ich południowych sąsiadów, czyli frakcję Alin.

Za pięć dwunasta czyli słowo o piłce nożnej

Hakken
0

Dziś mamy specjalny wieczór. Prawdziwe święto piłki nożnej. Mundial się już rozpoczął, a za nami pierwsze spotkanie polskiej reprezentacji. Przyniosło ono niestety kolejne rozczarowanie. Mimo, że nie jestem na co dzień kibicem, muszę przyznać, że atmosfera tego wieczoru mnie poniosła. Zmagania piłkarskie zacząłem śledzić od meczu Niemcy – Kostaryka a później oczywiście obejrzałem mecz naszej reprezentacji.

Relacja z Games Convention 2008

gram.pl
0

Odbywające się co roku w Lipsku targi Games Convention to jedna z największych na świecie imprez poświęconych grom. Biorąc pod uwagę, że Tokyo Game Show traktuje rynek PC raczej po macoszemu i związany ze zmianami koncepcji spadek znaczenia E3 - być może już największa. Widać to między innymi w podejściu tuzów elektronicznej rozrywki - to do Lipska przywozi się najcięższe działa marketingowe...

Sprzęt dla opornych – karty graficzne (część 1)

MBI
38

W poprzednich artykułach omówiliśmy tematy związane z grafiką komputerową, i dlatego też przy niej zostaniemy. DirectX i Shadery na pewno o sobie przypomną, ale tym razem trochę bardziej podłubiemy w hardware, a dokładniej w kartach graficznych. Z wiadomych powodów właśnie o tej części PCeta gracze rozmawiają najczęściej. Przy rosnącej ilości chipsetów, modeli i oznaczeń, czasami trudno za tym nadążyć. Biorąc pod uwagę fakt, iż cena akceleratora graficznego stanowi sporą część kwoty przeznaczanej na zakup całego komputera, warto zastanowić się dwa razy zanim wydamy niemałe zwykle pieniądze. Postaramy się przybliżyć ważniejsze i dostępne na rynku rozwiązania, porównamy wybrane modele pod kątem możliwości i ceny, a na koniec powiemy o sterownikach i ustawieniach akceleratorów. Mamy nadzieję, że artykuł przyda się zarówno planującym w najbliższym czasie zakup karty graficznej, jak i tym, którzy nie mają czasu na śledzenie nowości na rynku, czy nie wiedzą, do czego dokładnie służy filtr anizotopowy.

Heroes Of Might & Magic V - okiem JeRzego

JeRzy
200

Rodzicami HM&M5 nie są tym razem 3DO i New World Computing. Grę stworzyło studio Nival Interactive, które ma na swoim koncie m.in. Etherlords, a wydawcą nowego tytułu jest Ubisoft. Mimo tej zmiany, piąty odcinek nie tylko zachował klimat cyklu, ale wręcz stanowi powrót do najwyższej formy, której symbolem stała się dla większości fanów część trzecia.

Za pięć północ

Hakken
49

Aby nie było wątpliwości przyznam się od razu: jestem graczem staroszkolnym, czyli mówiąc wprost zgredem. Swoją przygodę z grami komputerowymi zaczynałem od ZX Spectrum i Commodore, a nawet jeszcze wcześniej. O ile sobie dobrze przypominam, moją pierwszą platformą był radziecki Wilk i Zając, w którym łapało się coraz szybciej spadające jajka. Gdzieś po drodze były jeszcze automaty do gier, a później olśniewająca kolorową grafiką Amiga. W końcu nadszedł czas i dostałem swój pierwszy prawdziwy komputer – dumny PC XT. Od niego zaczęła się moja prawdziwa przygoda z grami i bez przerwy ciągnie się do dziś. Można zatem powiedzieć, że upłynęło mi na nich większość życia.

Za pięć północ

Hakken
56

Znów zaczął się weekend. Minął kolejny tydzień wypełniony pracą. Upłynął mi on stanowczo zbyt szybko. Zanim się obejrzałem znalazłem się w tym samym punkcie, co w zeszły piątek. Jest już wieczór i jedyne, na co mam ochotę, to snucie planów - jak najlepiej wykorzystać nadchodzący wolny czas. Obowiązek jednak wzywa i należy umieścić na stronie kolejny felieton.

Za pięć dwunasta

Hakken
41

Weekend się rozpoczął. Większość naczelnych oddaje się już mniej lub bardziej czynnemu odpoczynkowi. Niestety, nie wszystkie. Ja na przykład tkwię przed monitorem i robię wszystko, co w mojej mocy, by teksty, które będziecie mogli przeczytać w sobotę i niedzielę, były na odpowiednim poziomie. A w przerwie piszę ten artykuł, by nieco odpocząć i odreagować po całym tygodniu pracy. Jest to pierwszy z obiecanych felietonów, które od dziś co tydzień będziecie mogli przeczytać na łamach naszego portalu.

Najnowsze
Lubisz nas?