logo

Pomoc Techniczna - Jak zaktualizować sterowniki

Instalacja sterowników Ati

Poniżej znajdziesz, opisany krok po kroku, sposób odinstalowania starych sterowników Twojej karty graficznej a następnie instalacji nowej wersji sterowników. Jeśli chcesz wydrukować ten poradnik, skorzystaj z opcji dostępnej w ramce z prawej strony (dodatkowe opcje).

Aby mieć łatwy dostęp do pobranych sterowników karty po deinstalacji starej wersji zapisz go w łatwo dostępnej lokacji. Możesz utworzyć folder C:\ATI i tam skopiować pobrany sterownik lub zapisać sterownik na pulpicie. Jeśli nie wiesz gdzie na dysku został zapisany plik ze sterownikiem, pobierz go jeszcze raz zapisując do jednej z proponowanych powyżej lokacji.

Zanim rozpoczniesz instalację sterowników wyłącz wszystkie programy działające w tle (takie jak program antywirusowy, programy narzędziowe czy programy P2P), gdyż mogą one spowodować nieprawidłową instalację sterowników.

 1. KROK 1 z 9: Kliknij przycisk Start (1) a następnie kliknij polecenie Panel Sterowania (2) (jeśli posiadasz angielską wersję językową systemu Windows będzie to "Control Panel").

 2. KROK 2 z 9: W nowo otwartym oknie odnajdź polecenie Dodaj lub usuń programy (3) i kliknij ikonę dwa razy (jeśli posiadasz angielską wersję językową systemu Windows będzie to "Add or remove programs").

  Uwaga: Jeśli korzystasz z tzw. widoku klasycznego panelu sterowania, wygląd tego okna będzie inny (kilkadziesiąt ikon umieszczonych w kilku rzędach). Sama ikona oraz napis przy tej opcji będą jednak takie same, więc po prostu odszukaj ikonę z napisem "Dodaj lub usuń programy" i kliknij ją dwa razy.

 3. KROK 3 z 9: W nowym oknie odszukaj na liście pozycję Ati Display Driver (4) a następnie kliknij przycisk Zmień/Usuń po prawej stronie tej pozycji w celu usunięcia starej wersji sterownika (jeśli posiadasz angielską wersję językową systemu Windows będzie to "Change/Remove").

 4. KROK 4 z 9: Po zakończeniu odinstalowywania starej wersji sterownika pojawi się okienko (5) z informacją o konieczności ponownego uruchomienia komputera. Jeśli masz uruchomione jakieś programy lub pliki, zapisz ich stan i zamknij je a następnie kliknij przycisk Tak (jeśli posiadasz angielską wersję językową systemu Windows będzie to "Yes").

 5. KROK 5 z 9: Po ponownym uruchomieniu komputera, otwórz folder w którym zapisany został wcześniej jest pobrany z sieci plik ze sterownikiem karty graficznej. Następnie kliknij dwa razy nazwę pliku ze sterownikiem (6) w celu uruchomienia instalatora sterowników karty graficznej.

 6. KROK 6 z 9: W oknie, które pojawi się po uruchomieniu instalatora kliknij przycisk Next > (7) aby kontynuować.

 7. KROK 7 z 9: Instalator poprosi o wskazanie katalogu w którym zapisane będą pliki sterownika (zalecamy pozostawienie domyślnego katalogu i nie zmienianie go). Kliknij przycisk Next > (8) aby kontynuować instalację sterowników.

 8. KROK 8 z 9: W kolejnych krokach procesu instalacji mogą pojawiać się różne okna informujące o instalowanych sterownikach, treść umowy licencyjnej i inne. Prosimy aby zawsze dokładnie czytać pojawiające się informacje (powinny one pojawiać się w języku polskim) i kontynuować instalację klikając na odpowiednim przycisku (z reguły będzie to przycisk Dalej > (9), tak jak na poniższym obrazku). Instalacja nowych sterowników może potrwać do kilku minut.

 9. KROK 9 z 9: Pod koniec instalacji pojawi się okno z prośbą o ponowne uruchomienie systemu. Należy upewnić się iż wybrana jest pierwsza opcja (10) dzięki której komputer zostanie ponownie uruchomiony zaraz po zakończeniu instalacji sterowników. Następnie kliknij przycisk Zakończ (11) w celu zakończenia instalacji i ponownego uruchomienia systemu. Po ponownym uruchomieniu komputera nowe sterowniki będą już zainstalowane w systemie.

Jak oceniasz powyzsze rozwiazanie?

doskonale, rozwiazalo moj problem dobre, ale nie wszystko bylo jasne zle, nie rozwiazalo mojego problemu
chanel replica handbags chanel replica replica handbags chanel replica handbags gucci replica chanel replica handbags Dior Replica hermes replica