WHO uznaje uzależnienie od gier za chorobę psychiczną. Powstaje pierwsza publiczna placówka lecząca zaburzenie

Katarzyna Dąbkowska
2018/06/24 10:53

Uważajcie, żeby nie przesadzić z grą w Fortnite czy PUBG.

WHO uznaje uzależnienie od gier za chorobę psychiczną. Powstaje pierwsza publiczna placówka lecząca zaburzenie

Kilka dni temu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zakwalifikowała nową chorobę psychiczną zwaną uzależnieniem od gier. Takie „schorzenie” jest już leczone w wielu prywatnych placówkach, ale teraz powstaje kolejna, specjalna placówka w Wielkiej Brytanii. National Health Service będzie pierwszą finansowaną z środków publicznych kliniką, która skoncentruje się na leczeniu wspomnianego uzależnienia.

Wspomniane centrum początkowo będzie skupiało się jedynie na uzależnieniu od gier, ale potwierdzono również, że w późniejszym czasie zajmie się również chociażby uzależnieniem od internetu. Klinika otrzymała już finansowanie, które pozwoli na cotygodniową opiekę nad uzależnionymi. Będzie oferowała również porady dla rodziców dzieci dotkniętych tego typu problemami.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Światowa Organizacja Zdrowia planowała dodanie takiego uzależnienia do listy chorób psychicznych już pod koniec zeszłego roku. Później niejednokrotnie alarmowała, że takie problemy stają się coraz poważniejsze. W końcu, pomimo protestów różnych organizacji growych, postanowiła dodać uzależnienie od gier za zaburzenie psychiczne.

Komentarze
10
Usunięty
Usunięty
25/06/2018 19:08

Pani Kasiu, National Health Service (NHS) nie jest żadną kliniką, to taki brytyjski NFZ.

Usunięty
Usunięty
24/06/2018 19:11

A o rentę tacy mogą się ubiegać?

Usunięty
Usunięty
24/06/2018 16:55
piomink napisał:

Rozumiem, że uzależnenia od cukru, herbaty i kawy też zostaną dopisane do listy?

Wszystkie 3 zostały juz dawno uznane za środki uzależniajace. Herbata o tyle mniej, że jest po prostu za słaba. To trochę jakby sie uzaleznć pijac codziennie miligram kokainy z 2 litrach wody.




Trwa Wczytywanie