Informacje

Call of Duty: WWII przyniosło już miliard dolarów przychodów

... Małgorzata Trzyna

Destiny 2 zaliczyło najlepszy debiut na PC w historii Activision Publishing.

Call of Duty: WWII przyniosło już miliard dolarów przychodów - obrazek 1
Call of Duty: WWII

Activision ma powody do dumy: Call of Duty: WWII i Destiny 2 są najlepiej sprzedającymi się konsolowymi grami w tym roku w Ameryce Północnej (pod względem uzyskiwanych przychodów). Call of Duty: WWII ukazało się w listopadzie i już zdążyło zarobić ponad 1 miliard dolarów.

- Call of Duty: WWII to numer 1 wśród konsolowych gier przynoszących najwięcej przychodów w tym roku w Ameryce Północnej, zaś Destiny 2 zajęło miejsce drugie - skomentował Eric Hirshberg, CEO Activision. - Oznacza to, że Call of Duty zajmuje 1 miejsce wśród najbardziej dochodowych gier na konsole w Ameryce Północnej już dziewiąty rok z rzędu, zaś na całym świecie taki sukces w ciągu ostatnich dziewięciu lat odniosło po raz ósmy.

Destiny 2 ukazało się we wrześniu. Jak podaje Activision, wyniki sprzedaży gry są wyższe niż w przypadku części pierwszej. Tytuł ten jest także najlepszym debiutem na PC w historii Activision Publishing.

Firma odniosła także sukces w przypadku Crash Bandicoot N. Sane Trilogy na PS4. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się remasterów na PS4 w historii tego systemu, jak również gra, która znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się tytułów na PS4 w roku 2017 (brane są tu pod uwagę wyniki sprzedaży do końca października).

Call of Duty: WWII przyniosło już miliard dolarów przychodów - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?