Informacje

"Najtrudniejsza decyzja w karierze". Bruce Starley opuszcza Naughty Dog

...

Wymieniany w jednym szeregu z Neillem Druckmannem jako główny sprawca sukcesów Naughty Dog w ostatnich latach Bruce Starley opuszcza szeregi studia.

"Najtrudniejsza decyzja w karierze". Bruce Starley opuszcza Naughty Dog - obrazek 1

Z pokładu Naughty Dog schodzi Bruce Starley, reżyser Uncharted 4: Kres Złodzieja oraz The Last of Us, jednych z najlepszych gier ostatnich lat. - Odchodzę z Naughty Dog zostawiając najsilniejszy zespół, jaki kiedykolwiek był w tym studiu, a to wiele mówi - stwierdza kurtuazyjnie na odchodne. Faktycznie jest to jednam wymowne, bowiem sukcesy ekipy to nie tylko ostatnie lata, ale też czasy znacznie odleglejsze.

- Bardziej jednak niż talentu brakować mi będzie ludzi. Kultura pracy w Naughty Dog polega na tym, by wyjść poza swoje stanowisko i razem rozwiązać problem. Właśnie to pozwoliło mi na nawiązanie tylu przyjaźni i zyskanie takiego szacunku w tej fantastycznej grupie ludzi. Rozumiem - to tylko praca - ale kiedy spędzasz tyle czasu ze sobą ile my, naprawdę poznajesz danego człowieka. Największą nagrodą było dla mnie jednak obserwowanie, jak ci ludzie przełamują swoje wyobrażenie tego co możliwe i niemożliwe pod względem technologicznym i kreatywnym. Jestem dumny, że byłem częścią tego zespołu - podkreśla Starley.

W szczególności były już pracownik Naughty Dog dziękuje swoim znakomitym współpracownikom, Amy Hennig i Neillowi Druckmannowi, byłemu współprezesowi Christophe'owi Balestrze, prezesowi Evanowi Wellsowi oraz współzałożycielom studia, Andy'emu Gavinowi i Jasonowi Rubinowi. Decyzję o odejściu z zespołu po 18 latach w nim spędzonych określa mianem najtrudniejszej w karierze.

Bruce Starley nie zdradza na razie, co będzie robił w następnej kolejności.

Najnowsze
Lubisz nas?