Informacje

Będzie przedświąteczna obniżka ceny PS4 i PS4 Pro - twierdzi Michael Pachter

...

Sony będzie chciało zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną nad Microsoftem w przedświątecznej walce o klienta - przewiduje analityk Michael Pachter.

Będzie przedświąteczna obniżka ceny PS4 i PS4 Pro - twierdzi Michael Pachter - obrazek 1

Tegoroczny kalendarz wydawniczy nie jest zbyt obfity w exclusive'y PlayStation 4. Z najgłośniejszych produkcji zmierzających wyłącznie na konsolę Sony wskazać można właściwie tylko jedną - Gran Turismo Sport. Nie oznacza to jednak, że japoński gigant będzie miał w ciągu najbliższych miesięcy trudności z przyciągnięciem konsumentów. Ważnym argumentem będzie bowiem cena. Ta, zdaniem Michaela Pachtera, zostanie niebawem jeszcze obniżon.

- Nie sądzę, by Microsoft był aż tak konkurencyjny. Xbox One S kosztuje tyle samo co PS4. Nie uważam też, by Xbox One X stanowił jakąkolwiek konkurencję, kosztując 100 dolarów więcej od PS4 Pro - powiedział analityk Wedbush Morgan Securities. - Bardzo prawdopodobne, że różnica wzrośnie przed świętami do 150 dolarów. Podejrzewam, że Sony obniży cenę PS4 do 249 dolarów, a PS4 Pro do 349 dolarów. Konsole Microsoftu okażą się za drogie, a Sony podtrzyma przewagę cenową w okresie świątecznym - dodał.

Ostatnio Michael Pachter oznajmił, że nie widzi sensu w wycofywaniu się Microsoftu z rynku konsol, nawet w przypadku gdyby Xbox One X zawiódł pokładane w nim oczekiwania. Analityk wskazał również prawdopodobną datę wypuszczenia na rynek PS5.

Będzie przedświąteczna obniżka ceny PS4 i PS4 Pro - twierdzi Michael Pachter - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?