Informacje

Honor of Kings z godzinnym limitem dziennym dla małoletnich graczy

... Małgorzata Trzyna

Chińska firma Tencent postanowiła walczyć z uzależnieniami od gier wśród dzieci i młodzieży - na żądanie rodziców.

Honor of Kings z godzinnym limitem dziennym dla małoletnich graczy - obrazek 1

W cieszącym się ogromną popularnością w Chinach MOBA Honor of Kings zostały nałożone limity czasowe dla nieletnich, którzy stanowią ok. 1/5 odbiorców. Dzieci do 12 roku życia mogą poświęcić na grę tylko godzinę dziennie. Z kolei osoby między 12 a 18 rokiem życia mogą grać maksymalnie 2 godziny dziennie. Tencent rozważa również zablokowanie możliwości logowania się po godzinie 21 dla użytkowników poniżej 12 roku życia. Czy wprowadzenie limitów okaże się skuteczne? Cóż, zawsze znajdzie się sposób, by je ominąć.

Honor of Kings nie jest dobrze znany ani w Europie, ani Ameryce Północnej, natomiast w Chinach cieszy się ogromną popularnością. Dziennie po grę sięga 50 milionów użytkowników (dla porównania, w szczytowym okresie popularności Pokemon Go do gry logowało się dziennie 45 milionów osób).

Honor of Kings w wersji anglojęzycznej funkcjonuje jako Strike of Kings. Pod względem mechaniki rozgrywki, gra przypomina League of Legends. Produkcja jest tytułem free-to-play. Otwarte testy Strike of Kings ruszyły na początku maja. Grę można pobrać z Google Play i App Store.

Najnowsze
Lubisz nas?