Informacje

Death Stranding zobaczymy w akcji "już wkrótce"

... Małgorzata Trzyna

Prototypowe poziomy nowej gry Hideo Kojimy już działają na PlayStation 4.

Death Stranding zobaczymy w akcji "już wkrótce" - obrazek 1

Na tegorocznych targach E3, zgodnie z zapowiedziami, zabrakło Death Stranding, gdyż ekipa Hideo Kojimy wolała poświęcić się pracy nad tym tytułem. Jednak na prezentację gry w akcji nie będziemy już długo czekać: Shawn Layden, szef Sony Interactive Entertainment America, w rozmowie z Telegraphem przyznał, że miał już okazję zagrać:

- Death Stranding już działa. W znacznej mierze pomogło dobranie silnika Decima Engine od Guerilla Games. Ten silnik znacznie ułatwił uruchomienie gry, rozpoczęcie testów i przygotowanie prototypowych, działających poziomów. Miałem już nawet okazję zagrać.

Nie oznacza to jednak, że prace są już na zaawansowanym etapie - choć wkrótce powinniśmy zobaczyć grę w akcji i przekonać się, że na tytuł ten zdecydowanie warto czekać:

- [Death Stranding spełni pokładane w nim nadzieje, a nawet je przewyższy!] Oczywiście, projekt jest jeszcze w początkowej fazie, prace rozpoczęły się na początku roku. Skoro jednak mamy silnik, na którym działa Horizon: Zero Dawn, nie minie wiele czasu, nim pokażemy ten tytuł w akcji po raz pierwszy.

Death Stranding zostało zapowiedziane podczas E3 2016, jako tytuł ekskluzywny dla PS4. Według wstępnych założeń, gra ma ukazać się przed 2019 rokiem.

Death Stranding zobaczymy w akcji "już wkrótce" - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?